Ямбол разгроми ЦСКА с 25 точки разлика

Ямбол зарадва феновете си и записа най-изразителната победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Отборът на Александър Алексиев разгроми ЦСКА с 90:65 (15:16, 35:15, 28:14, 12:20) в последен мач от деветия кръг на първенството. Домакините впечатлиха с представянето си в зала "Диана", като още до почивката стигнаха до 20 точки преднина.

По този начин тимът на Ямбол подобри баланса си за сезона до 3 победи и 4 загуби, като отборът се намира на девето място във временното класиране. ЦСКА отново разочарова с изявите си, като това е четвърта загуба в последните 5 мача "Червените" са осми в таблицата с актив от 3-5.

Уил Таварес изигра поредния си силен мач за Ямбол, като 27 точки при 12/15 стрелба от игра. Иван Лилов приключи с 15 точки и 5 асистенции, а Трей Сампсън допринесе за успеха с 11 точки и 6 борби.

Джордан Калахан реализира 15 точки с 6 асистенции за ЦСКА. Мартин Сотиров отбеляза 13 точки, а Алекс Симеонов и Зейн Ноулс вкараха по 12 точки.