Варна ДКС спечели Коледния турнир за кадетки

Участниците бяха наградени със специални купи, медали и предметни награди

Младите таланти на Варна ДКС триумфираха с купата на Коледния турнир по волейбол за кадетки родени 2006-2007 г.

Надпреварата с участието на четири тима, се проведе в зала “Младост” на морската столица и бе организирана от дирекция “Спорт” към Община Варна.

В първите срещи от турнира СК “Перун” победи ВК “Бултекс” с 3:0, а ВК “Варна ДКС” се наложи с 3:2 над състава на ВК “ЙЕБ Шумен 05”.

Във финала волейболистките на Варна ДКС надиграха с 3:0 гейма съгражданките си от Перун с треньор Димо Стоянов и донесоха първа титла за младата си и амбициозна наставничка Веселина Коцева.

В спора за третото място шуменки водени от Любомира Любенова победиха също с 3:0 тима на Бултекс с треньор Сашка Зафирова.

Участниците бяха наградени със специални купи, медали и предметни награди от шефа на дирекция “Спорт” Кристиян Димитров, главния експерт Георги Арнаудов и президента на ВК “Варна ДКС” – Кирил Коцев.

Целта на организаторите е проявата да стане традиционна и догодина в турнира да се включат повече отбори от региона.