Левски обърна Рига, Рикардиньо блести (ВИДЕО)

Бразилецът с първи два гола

Левски постигна втора победа в зимните си контроли.

Новият нападател на „сините“ Рикардиньо реализира първите си 2 попадения след зимния трансфер за успеха с 3:2 след обрат над латвийския вицешампион Рига ФК.

Съперниците си размениха по един гол за 3 минути в средата на двете полувремена, но Левски вкара и малко след почивката, а освен това удари греда, така че заслужено се поздрави с успеха.

Преди това левскарите победиха с 2:1 Ал Насър Дубай и отстъпиха с 2:3 пред Ал Кувейт в контроли по време на подготвителния си лагер в Дйбай, докато вчера латвийският тим завърши 4:4 срещу Ботев (Пловдив) в спаринг от 4 полувремена по 30 минути.

В неделя обаче Левски спечели проверката, която се игра на базата им „JA Sport & Shooting Center“, а първите 2 попадения паднаха от дузпи.

Срещата започна равностойно като наставникът на „сините“ Станимир Стоилов остави на пейката възстановяващите се Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап и Кристиан Димитров.

В латвийския тим пък титуляр бе българският нападател Георги Минчев и точно той откри резултата.

Това стана от дузпа в 20-ата минута, но само 3 по-късно Левски също получи такава, след като Рикардиньо бе фаулиран в наказателното поле.

Зад топката застана зимното попълнение на „сините“ Асен Чандъров и я прати в средата на вратата, докато вратарят плонжира вляво и така резултатът бе изравнен – 1:1.

Българският тим можеше да направи пълен обрат в 30-ата минута, когато Уелтън проби по крилото и центрира, а Ивелин Попов стреля от воле, но над целта.

Така в крайна сметка почивката дойде при равенство 1:1.

Скоро след началото на втората част Иля Коровотковс получи втори жълт картон, но бе заменен от друг футболист на Рига и така двата отбора останаха с по 11 души на терена.

В 55-ата минута Ивелин Попов нацели греда след грешка на латвийците, но скоро след това именно той асистира за второто попадение на Левски.

След корнер, изпълнен от Попето, новото попълнение Рикардиньо засече с крак и реализира дебютния си гол със синята фланелка в 50-ата минута.

Скоро след това Филип Кръстев опита да си спечели дузпа, но вместо това получи жълт картон, а след това Попето и Роналдо направиха двойно подаване, ала бразилецът пропусна от страхотна позиция.

Пропуските на „сините“ бяха наказани в 73-ата минута, когато те сгрешиха в центъра на терена и това позволи на Рига да изравни резултата чрез Мор Тала – 2:2.

Сценарият от средата на първата част се повтори и през втората, защото точно 3 минути след гола падна още един.

В 76-ата Роналдо подаде в пеналта към Рикардиньо, който бе оставен непокрит и имаше време да си спре топката, след което да я прати в мрежата за втория си гол в мача – 3:2.

Той се оказа и победен, така че Левски спечели за втори път в Дубай.

Левски - Рига 3:2
0:1 Георги Минчев (20, дузпа)
1:1 Асен Чандъров (23, дузпа)
2:1 Рикардиньо (50)
2:2 Мор Тала (73)
3:2 Рикардиньо (76)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Левски: 13. Николай Михайлов – 18. Роналдо, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 20. Асен Чандъров, 14. Илиян Стефанов – 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо;

Рига: 1. Рихартс Матревикс - 12. Кристапс Зомерс, 9. Армандс Петерсонс, 35. Кирилис Илйинс, 20. Вячеславс Исайевс, 22. Иля Коротковс, 6. Дъглас Бегквист, 17. Огунджи Олабанжо, 77. Жоао Педро, 7. Юри Вакулко, 3. Мор Тала, 28. Райвис Юрковскис, 23. Едуардс Даскевикс, 5. Абиодун Огунийи, 99. Марко Регза, 18. Лукас Рангел, 91. Георги Минчев;