ОБЗОР: Орландо спря победната серия на Бостън

Милуоки вкара 150 точки на Детройт, вижте всички резултати

Избраният под номер 1 в драфта през миналата година Паоло Банкеро вкара 23 точки за победата на Орландо Меджик със 113:98 над лидера в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация Бостън Селтикс.

За "магьосниците" това бе едва 18-а победа в 47 мача през сезона, но с нея те попречиха на "келтите" постигнат десетия си пореден успех. Въпреки поражението Бостън остава начело в класирането в цялата лига с показатели от 35 победи и 13 поражения. Притеснителен за феновете им обаче може да бъде фактът, че Орландо има три успеха в четири мача срещу любимия им тим този сезон.

Бостън водеше с пет точки в началото на второто полувреме, което бе и най-големият аванс на "зелените" в хода на целия мач. Орландо обаче отговори със серия от 31:13, с която поведе с 86:73 и домакините повече не погледнаха назад.

Центърът Вендел Картър-младши вкара 21 точки за победителите, с 18 завърши Коул Антъни, а Джонатан Айзък, който изигра първия си двубой след повече от две години лечение на контузия в коляното, приключи с 10 точки за 9 минути на терена.

За Бостън по 26 точки вкараха Джейлън Браун и Джейсън Тейтъм, но единствено Сам Хаузер с 13 и Дерик Уайт с 11 точки от съотборниците им достигнаха двуцифрен актив.

Милуоки Бъкс победи със 150:130 домакина Детройт Пистънс при завръщането в игра след лечение на контузии на Янис Адетокунбо и Крис Мидълтън.

Адетокунбо, който пропусна пет поредни мача на "елените", реализира общо 29 точки в мача, като 20 от тях дойдоха още в първата четвърт, която Милуоки спечели с 49:24.

Брук Лопес добави още 21 точки за победителите, а с по 18 се отличиха Боби Портис и Джевон Картър. Мидълтън пък завърши с 8 точки за 15 минути игра в първия си мач през сезона.

За Детройт хърватският ветеран Боян Богданович вкара 33 точки, а новобранецът Джейлън Дърън завърши с рекордните в кариерата си 23 точки.

Страхотна работа в нападение показа и отборът на Сакраменто Кингс, който надделя над Мемфис Гризлис със 133:100.

Литовският център на "кралете" Домантас Сабонис записа шести "трипъл-дабъл" през сезона с 14 точки, 10 борби и 11 асистенции, а Сакраменто спечели последната четвърт на мача с 33:10.

Трей Лайлс бе най-резултатен за победителите с 24 точки от пейката, а Харисън Барнс и Кийгън Мъри добавиха по 20.

За гостите от Мемфис, които бяха без звездата си Джа Морант, Дезмънд Бейн вкара 21 точки, а Джарън Джаксън-младши се отчете с 19.

В класирането в Западната конференция Мемфис остава на второ място с 31 победи и 16 загуби, докато Сакраменто е на трета позиция с 26 успеха и 19 поражения.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 35 победи/13 загуби, Филаделфия 30/16, Бруклин 29/17
Централна дивизия: Милуоки 30/17, Кливланд 29/19, Индиана 23/25
Югоизточна дивизия: Маями 26/22, Атланта 24/24, Вашингтон 20/26

Западна конференция
Северозападна дивизия: Денвър 33/14, Юта 25/25, Минесота 24/25
Югозападна дивизия: Мемфис 31/16, Ню Орлиънс 26/21, Далас 25/23
Тихоокеанска дивизия: Сакраменто 27/19, Лос Анджелис Клипърс 25/24, Финикс 24/24.

ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първия кръг в НБА

Емил Стоилов с 6 точки при загуба на Менорка

Четири домакински победи за старта на плейофите в НБА (РЕЗУЛТАТИ)

Павлин Иванов загуби четвъртия мач в плейофите на баскетболното първенство на Румъния