Срам за Милан! Лацио съсипа "росонерите" с 4:0 (ВИДЕО)

Титлата вече е мираж

Лацио не пожали Милан и го разгроми с 4:0 в среща от 19-ия кръг на Серия А. Римските „орли“ настигнаха „росонерите“ събирайки 37 точки на третото място, едва с една по-малко от тима на Стефано Пиоли. Милан вече е на 12 точки зад Наполи и изглежда малко вероятно да успее да защити тилата си от миналия сезон.

Двубоят започна перфектно за „лациалите“, които излязоха напред в резултата след едва четири минути игра. Матия Дзакани проби отлично отляво и пусна топката към Сергей Милинкович-Савич, който с прецизен удар по земя преодоля Чиприан Татарушану.

В 38-ата минута Лацио стигна до още едно попадение. Адам Марушич стреля от добра позиция в наказателното поле, но бе спрян от десния страничен стълб, топката се отклони към Матия Дзакани, който на празна врата удвои аванса на своя тим.

Пет минути след началото на втората част Исмаел Бенасер стреля опасно от пряк свободен удар, но ударът му се отби от левия страничен стълб.

В 65-ата минута Пиер Калулу извърши нарушение в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Лиуос Алберто, който с удар под напречната греда превърна дузпата в гол и Лацио поведе с 3:0.

Четвърт час преди края на редовното време Лацио отново показа на Милан как се вкарва. Луис Алберто сервира топката на Фелипе Андерсон, а той безпроблемно я прати за четвърти път в мрежата на Татарушану.