РБ Лайпциг на точка от Байерн след победа над Щутгарт (ВИДЕО)

Ето и подробностите

РБ Лайпциг постигна важен успех у дома с 2:1 над Щутгарт в първия мач от 18-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин „биковете“ събраха 35 точки в актива си на второто място във временното класиране и вече са само на точка зад лидера Байерн, който е с мач по-малко. Шутгарт е 15-и с 16.

РБ Лайпциг излезе напред в резултата след 25 минути игра. Тогава полузащитникът Доминик Собослай изпълни отлично пряк свободен удар и преодоля вратаря с изстрел в десния ъгъл.

Осем минути по-късно десния страничен стълб помогна на гостите, след като Андрезиньо го уцели с глава.

В 50-ата минута Лайпциг стигна и до второ попадение. Андре Силва пусна прекрасен пас за Доминик Собослай, който се измъкна от защитата и вкара втория си гол в мача.

Малко повече от четвърт час по-късно Йошко Гвардиол игра с ръка в наказателното поле. Това първоначално не бе забелязано от съдията, но след намеса на ВАР бе посочена бялата точка.

В 68-ата минута Крис Фрюх се нагърби с изпълнението на дузпата и върна едно попадение за Щутграрт, но това бе недостатъчно и домакините стигнаха до успеха.