Фиорентина спъна Лацио към второто място в класирането (ВИДЕО)

Ла Виола стигна до 1:1 на "Олимпико"

Фиорентина спря победната серия на Лацио, измъквайки точка от тима на Маурицио Сари след равенство 1:1 в двубой от 20-ия кръг на Серия А.

Лацио е на трето място в класирането на италианското първенство с 38 точки, докато Фиорентина е 12-и с 24. Римляните започнаха по-добре двубоя, като още преди да са изминали 10 минути игра успяха да поведат в резултата. В 8-ата минута след центриране от корнер Николо Казеле вкара първия си гол с екипа на римските "орли", за да даде преднина на домакините.

В 28-ата минута Иван Проведел се отличи със спасяване след шут на Лука Йович от границата на наказателното поле.

До края на първата част Фиорентина владееше повече топката, но повече голове не паднаха. В началото на второто полувреме Педро получи добро подаване в наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 49-ата минута Фиорентина стигна до изравнителен гол, след като Николас Гонсалес отбеляза красиво попадение от дистанция с мощен изстрел. В 56-ата минута Матиа Дзакани пропусна добра възможност отново да изведе Лацио напред в резултата. Три минути след това Гонсалес можеше да даде аванс на Фиорентина, но стреля на сантиметри над вратата.

В 61-ата минута Рикардо Сапонара стреля по земя, но Проведел спаси, а в 66-ата отново се намеси при изстрел на Лука Йович. В 83-ата минута Чиро Имобиле стреля точно над напречната греда. В добавеното време на срещата Никола Миленкович пропусна огромен шанс да донесе победата на Флоренция.