В Дубай: Левски приключи контролите с разгром (ВИДЕО)

„Сините“ бият с 4:0, Ван дер Каап с 2 гола

Левски разби с 4:0 втородивизионния тим от ОАЕ - Гълф Юнайтед, в последната си контрола от подготвителния лагер в Дубай.

С 2 попадения за „сините“ се отличи завърналият се след травма нидерландски защитник Келиан ван дер Каап, а по веднъж се разписаха Уелтън и Марин Петков.

Момчетата на Станимир Стоилов удариха и една греда, а гол на новото попълнение Рикардиньо бе отменен, докато за съперника им игра бившата звезда на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня.

Утре Левски се завръща в България и след кратка почивка ще продължи подготовката си за подновяването на първенството.

Мъри избра експериментален състав, като започна мача само с двама чисти защитници - Ван дер Каап и Патрик-Габриел Галчев, в по-задни позиции игра и Андриан Краев.

За съперника игра бившият футболист на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня, а треньор е бившият защитник на Нюкасъл Стив Тейлър.

Келиан ван дер Каап откри резултата за Левски в осмата минута. Тогава при центриране от корнер Ивелин Попов стреля с глава, а защитникът бе точен при добавката.

През първата част пропуски направиха Роналдо, Илиян Стефанов и Асен Чандъров, чийто удар се отби в страничния стълб, а Марин Петков получи контузия след сблъсък със Саня, но след лекарска намеса продължи мача.

През втората част на мястото на Роналдо се включи Рикардиньо, което раздвижи "синята" атака.

В 52-ата минута отново нидерландецът Ван дел Каап бе голмайстор, като Рикардиньо му свали топката с глава, а тоя я засече в мрежата.

По-късно на терена се появиха и Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами.

Малко след час игра Ивелин Попов подаде на Уелтон, който финтира бранител на съперника и с мощен удар под напречната греда направи 3:0.

Гол на Рикардиньо бе отменен заради игра с ръка. Десетина минута преди края на мача обаче бразилецът подаде на Марин Петков, който вкара за крайното 4:0.

ЛЕВСКИ - ГЪЛФ ЮНАЙТЕД 4:0
1:0 Келиан ван дер Каап (8)
2:0 Келиан ван дер Каап (54)
3:0 Уелтън (62)
4:0 Марин Петков (82)

СЪСТАВЪТ НА ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Асен Чандъров, Илиян Стефанов, Филип Кърстев, Ивелин Попов, Уелтон, Роналдо, Марин Петков (Рикардиньо, Сонко сундберг, Хосе кордоба, Цунами, Иван Андонов, Дейвид Михайлов, Антоан Стоянов, Александър Божилов).

Бусато: Дербито е приоритет