Етър спечели срещу Литекс на "Ивайло"

Илиев вкара единственото попадение

„Етър“ продължи серията си на четири поредни мача без загуба в контролите, като би с 1:0 „Литекс“ Ловеч. Двубоят се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. След загубата от „Янтра“ в първата си проверка, „виолетовите“ натрупаха три победи срещу „Сливен“, „Етър-2“ и „Литекс“ плюс равенство 1:1 като гости на елитния „Черно море“.

Първата част почти не предложи възможности и закономерно завърши без голове. Втората обаче започна с попадение – в 47-ата минута Евгений Илиев бе изведен чудесно сам срещу вратаря от Мартин Тошев и откри резултата. В игра за етърци се появи и възстановеният опитен нападател Дани Младенов. Гостите също потърсиха попадение за изравняване, но не успяха и мачът завърши с логичното минимално 1:0.

До края на подготовката на етърци предстои и гостуване на дублиращия тим на „Лудогорец“ на 4 февруари, а стартът на пролетния полусезон е с домакинство срещу „Монтана“ на 14 февруари.

„Етър“: Християн Славков, Кристиян Кънчев, Крум Стоянов, Кольо Станев, Георги Александров, Емануил Личев, Георги Ангелов, Валери Христов, Евгений Илиев, Мартин Тошев, Алехандро (Ангел Мартинов, Иван Дерменджиев, Атанас Атанасов, Даниел Младенов, Росен Върбишки, Мариян Иванов, Христо Митев, Здравко Илиев, Марио Балъков, Николай Янков, Павел Иванов, Георги Иванов).

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов