Лайпциг се справи с Хофе и е на 1/4-финал за Купата на Германия (ВИДЕО)

"Биковете" надвиха противника с 3:1

РБ Лайпциг се наложи над Хофенхайм с 3:1 в осминафинален мач в турнира за Купата на Германия. „Биковете“ поведоха още в 8-ата минута след попадение на Емил Форсберг, а в края на полувремето Конрад Лаймер удвои. В 77-ата минута Каспър Долберг върна интригата в срещата, а Хофе започна усилен натиск срещу Лайпциг. Тимо Вернер обаче сложи точка на спора след попадение минути преди края на двубоя.

Двубоят започна с натиск на РБ Лайпциг, а в 8-ата минута Конрад Лаймер изведе Емил Форсберг в наказателното поле на Хофенхайм. Шведът шутира с левия си крак в близкия ъгъл и с помощта на левия страничен стълб откри резултата.

Марсел Халщенберг центрира в наказателното поле за Андре Силва в 21-ата минута. Португалецът стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда.

Халщенберг шутира директно от средна дистанция в 40-ата минута, но стражът на гостите Оливер Бауман направи страхотно спасяване и отрази.

Мохамед Симакан намери Конрад Лаймер в наказателното поле, там той успя да задгърби своя персонален пазач, след което шутира ниско по земята в обратния ъгъл, за да удвои аванса на „биковете“ в 41-ата минута на срещата.

Анхелиньо напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Каспър Долберг бе забравен в 77-ата минута. Високият датчанин засече с глава, връщайки надеждата на Хофенхайм в срещата.

Последва засилен натиск от страна на зиндхаймци, който приключи в 84-ата минута. Тогава Доминик Зобоцлай комбинира с Юсуф Полсен, който видя навлизащия на скорост в наказателното поле на Хофенхайм Тимо Вернер и му чукна топката, а той от своя страна реализира, с което сложи точка на спора.

Станли Нсоки изрита топката при спряла игра в 86-ата минута, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

РБ Лайпциг, който е носителят на Покала за сезона 2021/2022, продължава защитата на трофея си за Купата на Германия и продължава към четвъртфиналите.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)