Рилски спортист вкара 5 гола на Левски Раковски в контрола

Четвъртия си контролен мач мъжкият отбор на „Рилски спортист” Самоков изигра срещу столичния „Левски Раковски” като гост. Срещата премина изцяло под натиск на футболистите от Самоков. Още в началото на срещата гостите имаха шанс за отбелязване на гол, но Алек Манолов не бе точен отблизо. В 16-та минута Виктор Мицаков открадна топката, насочи я към Димитър Атанасов, и той отблизо не сгреши за 0:1. Наложената преса от футболистите на „Рилски спортист” продължи и младите футболисти на домакините изнемогваха. При триходова атака на гостуващия тим, подета от Иван Вълчанов, последва пас към Алек Манолов, който видя непокрития Георги Нетов и последния сам срещу вратаря на домакините не сгреши за 0:2.

След почивката отново отборът на „Рилецо” беше този, който диктуваше нещата на терена. При триходова атака по левия фланг в 49-та минута топката достигна до Димитър Атанасов, който от десетина метра направи безпомощен вратаря на домакините за 0:3. В 55-та минута  при центриране от страна на футболистите на домакините топката рикошира от футболист на „Рилски спортист”, попадна у нападател на „Левски Раковски” и резултата бе намален на 1:3. Четвъртият гол в мача за гостите бе отбелязан след като центрираната топка от Денис Бучев  попадна у Цветан Митев, който се оказа най-съобразителен и покачи на 1:4. След центриране от ъглов удар от страна на Иван Вълчанов намиращия се на втора греда Сашо Александров отклони отблизо кълбото в мрежата на домакините за 1:5.

„В атака направихме много хубави неща, но имахме пропуски в защитата ,които трябва да отстраняваме в движение и да бъдем напълно готови за първия официален мач напролет”, споделиха от треньорския щаб на „Рилски спортист” Самоков.