Варна ДКС отстъпи с 1:3 като гост на Славия

"Белите" направиха пълен обрат в зала "Панайот Пондалов"

Варна ДКС отстъпи с 1:3  като гост на Славия

В деветия кръг на женската ни волейболна Демакс лига, подмладения тим на Варна ДКС, загуби гостуването си на Славия с 1:3 гейма. Двубоят в зала „Панайот Пондалов“ в столицата започна равностойно и след непрекъсната гонитба в резултата, варненки показаха характер и се наложиха с 25-23 точки.

Втората част протече по същия сценарий, но в края на сета „белите“, направиха дълга серия и след 25-21 изравниха резултата.

В третия гейм, домакините поведоха с 21-13, но тима от морската столица стопи разликата само до 1 точка. Въпреки това, Славия взе гейма с 25-22 точки.

В четвъртата част играта бе равностойна до 9-9, след това столичният отбор затвори лесно мача с убедителното 25-15 точки.

В голямото дерби на този кръг, ЦСКА прекъсна победната серия на Марица след като им нанесе първа загуба от ноември 2015, с драматично 3-2 гейма и така се реваншира за поражението си във финала за Купата на България.

Във временното класиранe начело са шампионките от Марица с 25т., следвани от ЦСКА с 20т., Казанлък 19т. и Славия 17т.