ОБЗОР: Рилски спортист се пропука в 19-ия кръг (ВИДЕО)

Балкан победи Черно море с три точки разлика

Ямбол нанесе първо поражение на Рилски спортист през този сезон, надигравайки го с 86:80 (15:19, 22:20, 19:24, 30:17) като домакин в мач от 19-ия кръг на НБЛ. Победата шеста за тима на Александър Алексиев, който има и 11 загуби. Отборът от Самоков пък е с баланс 17-1.

Мачът започна като дерби и до полувремето играчите на Людмил Хаджисотиров, които бяха абсолютен фаворит в срещата, успяха да си осигурят аванс от едва 2 точки. След паузата Рилски спортист продължи тежката борба в зала “Диана” и увеличи преднината си до 7 точки преди заключителната четвърт. В нея обаче домакините изцяло доминираха на паркета и успяха да поднесат сензацията в този кръг.

Трей Сампсън наниза 25 точки за Ямбол, Иван Лилов се разписа с 23 точки, а Декуан Морис вкара 15 точки.

За Рилски спортист Чавдар Костов реализира 22 точки, а Димажио Уигинс (12 борби) и Брендън Рандолг добавиха по 18 точки.

По същото време Балкан победи с 88:85 (32:23, 18:23, 19:18, 19:21) Черно море Тича като гост в мач от 19-ия кръг на НБЛ. Успехът е 13-и за тима от Ботевград, който има и 4 загуби в сметката си. Варненци са с баланс 5-12.

Срещата в зала “Христо Борисов” в морската столица започна силно за гостите, които след 10 минути игра вече имаха преднина от 9 точки пред съперника си. “Моряците” обаче успяха да се върнат в играта във втората част и до почивката намалиха пасива си на 4 точки. След паузата двата отбора бяха равностойни на паркета, като баскетболистите на Балкан успяха да добавят само точка към аванса си преди заключителната четвърт. В нея пък до последните секунди не беше ясно кой ще напусне залата с победа, но тройка на Павлин Иванов и кош на Николай Грозев в последните секунди спасиха гостите от загубата.

Павлин Иванов вкара 25 точки за Балкан, Мануел Суарес се разписа с дабъл-дабъл - 19 точки и 13 борби, а 15 наниза Николай Грозев.

За Черно море Тач Ънру се разписа с 26 точки, а Аверил Ъгба реализира дабъл-дабъл - 20 точки и 12 борби.