МЪКА БЕЗ КРАЙ: Милан отново падна от Интер (ВИДЕО)

Трета поредна загуба в Серия А за "червено-черните"

Интер победи с 1:0 над Милан в дербито от 21-ия кръг на Серия А. „Нерадзурите” бяха далеч по-добрия отбор на „джузепе Меаца”, но изтръгнаха трите точки с минимален резултат. Единствения гол в мача бе дело на Лаутаро Мартинес, а през втората част негово попадение и друго на Ромелу Лукаку, бяха отменени.

В 8-ата минута домакините имаха добра възможност да обстрелват вратата на „росонерите”. След неуспешен опит от страна на футболистите на Милан да изчистят топката, Чалханоглу пробва изстрел от дистанция, но коженото кълбо профуча на сантиметри над вратата. Малко след това Лаутаро Мартинес стреля с глава, но и той нямаше късмет пред гола.

Малко преди да изтече четвърт час игра, футболистите на Интер имаха сериозни претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния рефер. Един Джеко получи в наказателното поле, премина покрай Габия и падна, но гласният съдия бе категоричен, че футболистът на Милан не нарушава правилата. Телевизионния повторения показаха, че решението на рефера е правилно.

В 29-ата минута Лаутаро отново обстрелва вратата на Милан. След центриране от пряк свободен удар, аржентинецът се пребори в наказателното поле и отправи удар с глава, но отново бе неточен.

Аржентинската звезда на символичните домакини продължи да тормози отбраната на „росонерите”, а настоятелните му действия дадоха резултат в 34-ата минута. Именно тогава Лаутаро откри резултата на „Джузепе Меаца”. След поредния корнер пред вратата на Татарушану, топката бе центрирана в пенлата, където Лаутаро с лекота се справи със Симон Кяер и стреля точно с глава за 1:0. Това бе 12-о попадение за нападателя от началото на сезона.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено и играчите на Симоне Индзаги продължиха да диктуват темпото и да създават по-добрите положения за гол. В 56-ата минута Лаударо Мартинес отново затрудни стража на „росонерите”. Аржентинецът стреля от движение след пас отдясно, но Татурашану бе на мястото си и изби, предотвратявайки сигурен гол.

Едва в 58-ата минута Милан създаде нещо интересно пред Онана. Тео Ернандес центрира остро в наказателното поле, където Жиру надскочи всички и стреля с глава, но не успя да насочи топката в рамката на вратата.

Следващата добра възможност за гол отново бе на сметката на Милан. Браим Диас стреля от границата на наказателното поле, но ударът не представляваше проблем за Онана. Веднага след това символичните гости организираха много добра контраатака, която бе опропастена от Оливие Жиру, който не успя да спре подобаващо прекрасен пас от страна на Леао и позволи топката да му бъде отнета.

В 78-ата минута Жиру имаше възможност да се реваншира, стреляйки от пряк свободен удар, но отново не успя да намери целта.

ИНТЕР – МИЛАН 1:0

1:0 Лаутаро 34'