Вихрен победи в контрола Пирин Разлог с 3:1

На официалния терен на спортния комплекс в град Сандански се игра контролния мач между мъжките отбори на местния „Вихрен” и „Пирин” Разлог. Срещата започна  с натиск на домакините. Първи опитаха да превземат вратата на противника възпитаниците на Ивайло Василев, като ударите на Томи Костадинов бе спасен отблизо с вещина от емблематичния врата Захари Димитров. Веднъж защитата на домакините сгреши, Александър Александров – Аци открадна топката и от движение с директен обстрел я изпрати на сантиметри от стража на „Вихрен”.

Първият гол в
срещата очаквано отбелязаха домакините. В 18-та минута Александър Якимов насочи топката в наказателното поле на гостите, където младият Петър Попов не разчете добре действията си  и  известния голаджия Методи Костов с глава изпрати топката неспасяемо в мрежата зад Захари Димитров за 1:0. Три минути по-късно след центриране отдясно  в наказателното поле на гостите  Методи Костов пропусна топката хитро, тя попадна у Лазар Еринин и той отблизо не сгреши за 2:0. В 25-та минута Аци овладя кълбото, тръгна директно срещу вратата на домакините, надбяга изпречилите му се защитници и пусна топката покрай изпречилия се срещу него вратар Абди Абдиков за 2:1. Няколко минути по-късно при образцова контраатака на домакините опитният Александър Якимов като по конец насочи топката към Даниел Пехливанов, намиращ се отдясно  в наказателното поле на „Пирин” Разлог и със страхотен шут направи резултата 3:1. Минута преди края на първото полувреме бившият футболист на „Беласица”, сега в „Пирин” Красимир Шапкаров, който бе с много добри прояви в срещата, нахлу на скорост в наказателното поле на „Вихрен” и майсторски насочи кълбото в далечния ъгъл, но то облиза страничната греда  и излезе в аут.

През втората част на срещата се играеше предимно в средата на терена. В 55-та минута Георги Кехайов след атака по десния фланг навлезе към вратата на домакините и стреля от движение от 15-тина метра, но вратаря на „Вихрен” улови кълбото. Няколко минути по-късно Николай Георгиев от домакините с далечен изстрел уцели напречната греда на гостите. До края на срещата опитите на футболистите на двата отбора да отбележат нов гол се оказаха безуспешни. При това положение отлично ръководещия срещата прогресиращ футболен съдия Йордан Гошев, асистиран от Кирил Михтарски  и Божидар Иванов, даде края при резултат 3:1 за отбора на „Вихрен”.

„Стана доста добра и полезна контрола. За жалост поради служебна заетост на титулярните ни футболисти Джейхан Зайденов, Любомир Христов, Благой Родов, Иван Иванов и Милен Лефтеров, техните места бяха заети от резервни футболисти, между които 17 годишните  Радослав Кенанов, Георги Кехайов, Петър Попов. Предстои ни доста работа. Все пак загубихме от един достоен отбор, какъвто е този на „Вихрен” Сандански, в който играят много класни футболисти, със стаж в отбори от А и Б професионални групи. В събота ще изиграем последния контролен мач от зимната подготовка на отбора срещу „Места” Хаджидимово. При добро време срещата ще се играе в Разлог, а при неблагоприятно – на терена  с изкуствено покритие в Годлево”, сподели играещият старши треньор на „Пирин” Разлог Димитър Мавродиев.