ОБЗОР: Ембийд вече има над 10 000 точки в НБА

Сан Антонио с 14-а поредна загуба – резултати и класирания

Центърът на Филаделфия 76ърс Джоел Ембийд достигна границата от 10 000 точки в кариерата си в Националната баскетболна асоциация. Това се случи при победата на Сиксърс със 118:112 над тима на Кливланд Кавалиърс, за която Ембийд вкара 29 точки и овладя 14 борби.

За Ембийд това бе 373-ти мач в НБА и по този начин роденият в Камерун баскетболист стана единадесетият най-бързо достигнал тази кота играч. От активните баскетболисти единствено ЛеБрон Джеймс е вкарвал по-бързо първите си 10 000 точки, като Краля прави това за 368 мача.

Филаделфия взе преднина от 28 точки точно преди почивката, но Кливланд съвсем не бе далеч от обрат, стопявайки пасива си до 4 точки в последните три минути. Все пак, домакините от Филаделфия запазиха аванса си и сложиха край на серията на "кавалерите" от седем поредни победи.

Джеймс Хардън завърши с 19 точки и 12 асистенции за победата, а Де'Антъни Мелтън се отличи с още 18 точки.

За Кливланд Донован Мичъл вкара 33 точки, 27 прибави Дариънс Гарланд, а с 23 завърши Еван Моубли.

Водачът в Западната конференция Денвър Нъгетс постигна домакинска победа със 118:109 над Далас Маверикс.

"Златните буци" водеха в резултата от края на първата четвърт, а в един момент авансът им достигна 21 точки.

Най-резултатен за победителите бе ветеранът Джеф Грийн, който вкара 24 точки от пейката. С още 22 се отличи Майкъл Портър-младши, а Никола Йокич направи "трипъл-дабъл" от 14 точки, 13 борби и 10 асистенции.

За Далас Лука Дончич вкара 37 точки, но бе единствен от титулярите с двуцифрен актив. Така словенецът не успя да помогне на Далас да избегне третата поредна загуба, а в игра за Маверикс не се появи и новото попълнение Кайри Ървинг.

Микал Бриджес вкара рекордните в кариерата си 45 точки за победата на Бруклин Нетс със 116:105 над Маями Хийт в друг мач от програмата на НБА.

Бриджес, който бе взет от "мрежите" в сделката, изпратила Кевин Дюрант във Финикс Сънс, вкара при 17 от 24-те си стрелби от игра, включително и в четири от шестте си опита от тройката. Гардът Кам Томас също продължи силната си серия с 19 точки от пейката, а Камерън Джонсън реализира 18.

За Маями центърът Бам Адебайо вкара 24 точки, докато Гейб Винсент остана с 21.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 42 победи/17 загуби, Филаделфия 38/19, Бруклин 34/24
Централна дивизия: Милуоки 40/17, Кливланд 38/23, Чикаго 26/32
Югоизточна дивизия: Маями 32/27, Атланта 29/30, Вашингтон 27/30