ОБЗОР: Балкан спечели драма с продължение в НБЛ

Вижте всички резултати и класирането

Балкан спечели драматична победа с 88:81 (12:20, 19:18, 20:23, 24:14, 13:6) след продължение срещу Спартак Плевен в мач от 22-ия кръг на Националната баскетболна Суперлига за мъже.

Така ботевградчани се доближиха на три точки от лидера Рилски Спортист, докато Спартак остана пети.

Спартак доминираше в началото на двубоя в зала "Балканстрой". Станимир Маринов вкара последователни тройки за плевенчани и те поведоха с 8:7, след което не изпуснаха инициативата почти до края.

Първата четвъртина завърши 20:12 и въпреки че Балкан успя да съкрати пасива си на едва четири точки, до обрат не се стигна през първото полувреме. Спартак задържа преднина от 38:31, а преди началото на последната четвъртина авансът на домакините нарасна с още три точки.

В четвъртата част обаче Балкан отбеляза шест поредни точки и в последните секунди гостите се доближиха на две с тройка на Павлин Иванов.

Отнемане на Димитър Димитров върна топката моментално в притежание на гостите, които бяха точни още два пъти от наказателната линия чрез Александър Гавалюгов, който изравни на 75:75.

Спартак все пак получи 12 секунди да атакува коша на Балкан, но Самаджи Хейнс-Джоунс пропусна стрелба за две точки с финалната сирена.

Балкан довърши започнатото в продължението. Павлин Иванов даде за първи път преднина на гостите, Мануел Суарес увеличи със забивка и секунди по-късно даде аванс от шест точки на ботевградчани. В крайна сметка те спечелиха с 88:81.

За Балкан двама играчи завършиха с дабъл-дабъл. Димитров и Суарес вкараха по 23 точки спечелиха съответно 13 и 12 борби, а Самаджи Хейнс-Джоунс записа 23 пункта за Спартак.

Резултати от XXII кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Спартак Плевен - Балкан - 81:88 (20:12, 18:19, 23:20, 14:24, 6:13) след продължение
Шумен - Левски - 67:78 (17:17, 13:25, 12:21, 25:15)
Академик Пловдив - ЦСКА - 73:100 (16:24, 22:21, 17:29, 18:26)
Черно море Тича - Берое - 98:109 (27:23, 27:27, 17:30, 27:29)