Виктория Томова се класира за втория кръг на силния турнир по тенис в Дубай

Тя елиминира естонката Кая Канепи с 6:3, 6:1 за 80 минути.

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка от най-високата категория УТА 1000 в Дубай с награден фонд 2,788 милиона долара.

Квалификантката Томова елиминира естонката Кая Канепи с 6:3, 6:1 за 80 минути.

27-годишната софиянка стартира отлично срещу 48-ата в света Канепи и поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част българката дръпна  с два пробива и 3:0, след което загуби за първи път подаването си в мача, но в последствие направи нова серия от три поредни гейма, с което си осигури крайната победа.

С успеха Томова си осигури 17930 долара и 90 точки точки за класацията на УТА, в която в момента заема  100-ата позиция.

Следващата съперничка  на българката ще бъде поставената под номер 3 Джесика Пегула  (САЩ) , която почиваше в първия кръг.

28-годишата Пегула е четвърта в световната ранглиста, като има две титли и общо пет финала в турнири на УТА.