ДРАМА! Лудогорец надви Славия в 93-та минута (ВИДЕО)

Шампионите остават на точка от ЦСКА

С късен гол, паднал в добавеното време Лудогорец успя да пречупи Славия и да стигне до успех с 2:1 в двубой от 20-ия кръг на първенството.

Лудогорец започна по-добре мача, като още в началните минути се настани в половината на Славия. В 11-ата минута Якуб Пьотровски шутира към вратата на Светослав Вуцов, но стражът на Славия изби в ъглов удар.

В 15-ата минута Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но право в стената от играчи.

В 18-ата минута Десподов върна към Фон Витри, който запази топката и я пусна към Доминик Янков, а той асистира на непокрития Спас Делев. 33-годишният Делев със силен изстрел не остави шанс на Десподов за 1:0.

В 20-ата минута Доминик Янков отправи точен изстрел, но Вуцов улови.

В 29-ата минута и на Серджио Падт му се наложи да се намесва. След центриране от Ертан Томбак, Ахмед Ахмедов засече с глава и стражът на Лудогорец успя да отрази удара му.

В 40-ата минута Доминик Янков опита изстрел от дистанция, но макар и колебливо Вуцов улови.

В 57-ата минута влезлият като резерва секунди преди това Натам Гасама можеше да вкара топката във вратата на Падт от близка дистанция, но стреля покрай нея.

В 67-ата минута Спас Делев се включи отдясно и подаде към Доминик Янков, но неговият шут мина покрай вратата.

Две минути след това Ертан Томбак се впусна в самостоятелен рейд, навлизайки в наказателното поле бе съборен от Антон Недялков. След дълго преразглеждане и проверка от самия Никола Попов с ВАР бе свирена дузпа за Славия. Зад топката застана Тони Тасев, който не остави шансове на Падт.

В 83-ата минута юношата на Славия Роберто Райчев дебютира в мъжкия футбол, заменяйки Крис Добрев.

В 90-ата минута Спас Делев центрира в наказателното поле, където Натам Гасама докосна последен топката преди тя да излезе, но Никола Попов даде аут, което ядоса играчите на разградчани.

В добавеното време на срещата Педро Нареси нанесе мощен изстрел от почти от дъгата на наказателното поле, но топката се удари в напречната греда.

В третата минута на добавеното време след центриране от корнер защитата на Славия не се справи, топката стигна до Якуб Пьотровски, който се справи с Валентин Петров и я прати към Густаво Нонато, а бразилецът с глава матира Вуцов.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:1
1:0 Делев 18
1:1 Тасев 74
2:1 Нонато 90+3

Съставите на двата отбора:

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 3 Антон Недялков, 6 Якуб Пиотровски, 9 Игор Тиаго, 11 Кирил Десподов, 16 Аслак Фон Витри, 23 Мануел Шоу, 24 Оливие Вердон, 32 Игор Пластун, 64 Доминик Янков, 90 Спас Делев

Резерви: 12 Симон Слуга, 2 Пипа, 8 Клод Гонсалвеш, 10 Матиас Тиссера, 14 Дени Групер, 20 Нонато, 22 Франко Русо, 30 Педро Нареси, 37 Бърнард Текпетей

Старши треньор: Анте Шимунджа

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 23 Емил Виячки, 4 Людовик Соарес, 17 Ерол Дост, 19 Чунг Нгуен, 88 Тони Тасев, 22 Дарко Тасевски, 11 Кристиан Добрев, 9 Ахмед Ахмедов

Резерви: 12 Николай Кръстев, 14 Роберто Райчев, 37 Венцислав Керчев, 10 Владимир Николов, 55 Натан Гасама, 83 Христо Попадийн, 15 Валентин Петров

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен