Атлетико (Мадрид) пречупи баските от Билбао с гол на Гризман (ВИДЕО)

Французинът реализира победното попадение

Атлетико Мадрид се наложи над Атлетик Билбао с 1:0 на „Метрополитано“ в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Антоан Гризман, който реализира 11-ото попадение срещу този съперник в Ла Лига. Французинът не е отбелязвал повече голове срещу никой друг свой съперник.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините, но в първите минути на двубоя не се стигна до чисто положение пред някоя от двете врати.

Яник Караско си освободи пространство за удар в наказателното поле на Билбао в 38-ата минута, след което шутира, но Хулен Агиресабала отрази по впечатляващ начин.

Второто полувреме също започна с натиск от страна на Атлети. В 59-ата минута Коке стреля от далечна дистанция, но ударът му бе блокиран от бранител на гостите.

Антоан Гризман тръгна на самостоятелен рейд в 73-ата минута, който завърши с плътен удар в долния десен ъгъл. Агиресабала се оказа безпомощен в ситуацията и топката влезе във вратата.

След нова солова акция на Гризман в 90-ата минута, французинът проби отляво в наказателното поле и стреля, но топката прелетя покрай десния страничен стълб.

След този успех Атлетико Мадрид натрупа 41 точки и се намира 4-о място в Ла Лига, докато Атлетик Билабо е на 7-а позиция с 32 пункта.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)