Барса не срещна трудности с Кадис у дома (ВИДЕО)

Каталунците с лекота надвиха опонента си

Барселона успя да победи с голяма лекота състава на Кадис с резултат 2:0 в пореден мач от кръга в Ла Лига. Серхи Роберто откри в 43-а минута. Роберт Левандовски удвои две минути по-късно. През втората част каталунците успяха да контролират мача, за да не допуснат някакви изненади.

Кадис не изненада с подхода си в дебютите минути, а домакините не успяха да създадат кой знае какво в първите 20 минути освен два блокирани удара на Левандовски.

В 21-а минута Фера Торес получи в наказателното поле, завъртя се добре и стреля, но малко встрани. В 36-а минута Серхи Роберто засече центриране отляво, но доста неточно.

Две минути преди края на частта, все пак, каталунците стигнаха до попадение. След индивидуален пробив на Торес той намери Левандовски на точката на дузпата. Неговият удар беше спасен, но след това Серхи Роберто добави за 1:0.

Около 120 секунди по-късно резултатът вече беше 2:0, а голмайстор този път беше Роберт Левандовски.

Каталунците започнаха активно втората част и в нейното начало организираха добра атака, която завърши с удар на Феран Торес, но той бе блокиран.Бившият играч на Манчестър Сити продължаваше да тормози защитата на гостите.

Тимът на Шави имаше контрол и търсеше нови голове. В 57-ата минута след ъглов удар Гави насочи с глава топката, а Левандовски я отклони и тя се удари в горната греда.

Малко по-късно корнер за гостите доведе до удар на Рожер към опразнената мрежа на домакините. Гол обаче нямаше, тъй като при центрирането имаше нарушение срещу Тер Стеген.