Ливърпул пак разочарова - стигна само до 0:0 с Кристъл Палас (ВИДЕО)

Мърсисайдци останаха далеч от топ 4

Ливърпул записа втори пореден разочароващ резултат тази седмица и завърши 0:0 при гостуването си на Кристъл Палас. Във вторник те бяха разпиляни с 5:2 от Реал Мадрид в Шампионската лига, а днес не намериха път към вратата на Палас.

Двубоят започна с натиск на гостите, които в първите десетина минути владееха топката в 80% от игровото време. Първата опасност в мача бе именно пред вратата на домакините. В 10-ата минута Гакпо изведе Салах отдясно, египтянинът овладя и незабавно стреля по диагонала, но покрай вратата.

Две минути по-късно отбраната на Ливърпул не напът да сгреши фатално. Матип комбинира с Арнолд, който се опита да върне топката към Алисон. Пасът обаче бе доста къс, което позволи на Матета да отнеме и да стреля към вратата, но в крайна сметка, след намеса на Алосон, топката излезе в корнер.

В 17-ата минута Робъртсън проби добре отляво и центрира в наказателното поле. Защитник на Палас изчисти топката, която попадна на пътя на Жота. Португалецът стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

Малко преди да изминат 30 минути от началото на срещата, Ливърпул получи правото да изпълни свободен удар на дъгата на наказателното поле. Гостите изпълниха заучено, но ударът на Трент Александър-Арнолд се отби от главата на Джордан Хендерсън и излезе в аут.

В 40-ата минута Натаниел Клайн сгреши срещу Салах и позволи на нападателя на „червените” да му отнеме топката в централния кръг. Египтянинът овладя и напредна към вратата на домакините. След като стигна в наказателното поле, Салах нагласи топката на левия си крак, но ударът му ме слаб и не затрудни противниковия страж.

В ответната атака Палас бе много близо до откриването на резултата. След нова грешка на Арнолд, Джефри Шлуп отне топката и веднага я прати към Матета, който стреля от границата на вратарското поле, но за негов лош късмет удари напречната греда.

Втората част започна с прекрасен шанс за Ливърпул. След центриране в наказателното поле на Палас отдясно, защитата на домакините не успя да изчисти добре и топката попадна в Салах, който незабавно стреля с левия крак, но прати коженото кълбо в напречната греда.

Това обаче бе едно от малкото интересни положения след почивката. Бракът в действията на двата тима взе превес, а чистите положения пред двамата вратари липсваха. Гостите стигнаха до няколко ъглови удари пред вратата на Гуита, но не и да затруднят стража на лондончани.

Десетина минути преди края на редовното време, след грешка в центъра на терена от страна на домакините, топката попадна в Салах, който изведе отлично Коди Гакпо в наказателното поле. Нидерландецът стигна до топката и се опита да прехвърли стража на лондончани, но не успя да уцели рамката на вратата и стреля в аут.