Дербито между ЦСКА и Левски при дублиращите отбори завърши 0:0

Двата тима не си вкараха попадения

Отборите на ЦСКА - София II и Левски II завършиха при резултат 0:0 в дербито от 20-ия кръг на Югозападна Трета лига. "Червените" имаха по-добрите положения за гол, като веднъж и гредата спаси тима на Елин Топузаков.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. В 13-ата минута Борислав Рупанов засече с глава центриране от левия фланг, но кълбото не попадна в очертанията на вратата на "червените".

В 20-ата минута Илиян Димитров направи мощен пробив, след което пусна извеждащ пас към Георги Димитров, който шутира, но право в ръцета на стража на Левски.

В 36-ата минута Антон Иванов успя да се справи майсторски с бранител на ЦСКА - София. Крилото пусна пас в наказателното поле към Борислав Рупанов, който отклони топката, която обаче се отби във футболист на "червените" и попадна в ръцете на Алекс Божев.

Отговорът на ЦСКА - София бе моментален. Футболистите на Стамен Белчев направиха бърза атака. Петко Панайотов свали топката с глава към Георги Димитров, който стреля от близка дистанция, но Йоан Загоров показа изключителен рефлекс, с който запази мрежата си суха.

В 64-ата минута резервата Илиан Антонов центрира от десния фланг на точката на дузпата, където бе Петко Панайотов, който стреля, но кълбото се отби в страничния стълб. При добавката Павел Жабов изпрати кълбото над вратата.

До края на срещата и двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но без успех. По този начин "червените" останаха на четвъро място с актив от 29 точки. "Сините" пък са на осма позиция с 23 пункта.

Иван Иванов: В ЦСКА 1948 има много талантливи млади футболисти

"Зарадвах се, когато се отвори тази възможност..."