Ботев (Пд), ВАР и късметът развалиха празника на Черно море (ВИДЕО)

Гостите биха на "Тича" с 10 души

Отборът на Ботев Пловдив постигна много важна победа при визитата си Черно море в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. „Канарчетата” се наложиха с 2:1 на „Тича” във Варна, а в герой за гостите се превърна вратарят Хидайет Ханкич. Роденият в Австрия страж се отличи с няколко уникални спасявания, които осигуриха пълния комплект точки за пловдивчани.

Така гостите вгорчиха 110-ата годишнина на "моряците".

Първите минути на срещата определено бяха за домакините, които владееха топката в по-големи периоди от време и бяха тимът, който гледаше по-често към противниковата врата. В 3-ата минута футболистите на Илиан Илиев създадоха красива ситуация, при която Василев намери Атанас Илиев в наказателното поле, той овладя на гърди и стреля, но главният рефер отсъди засада.

Противно на логиката Ботев Пловдив поведе в резултата при първата си опасна атака. Антоан Бароан изведе Красиан Колев отляво по нападението на гостите, Боснанчич не успя да противодейства на Колев, който стреля по диагонала и не сгреши.

Попадението на Ботев не смути домакините. Футболистите на Илиан Илиев продължиха да създават по-опасните положения в срещата. В 18-ата минута домакините се възползваха отлично от огромната празнина в защитата на „канарчетата” отляво. Панайотов бе изведен в наказателното поле и пробва силен удар. Топката рикошира в крака на Виктор Генев, но за негово нещастие след това попадна на пътя на Мазир Сула. Халфът на Черно море стреля без подготовка и порази целта.

В следващите минути домакините създадоха още няколко добри положения за гол, но Ханкич бе на мястото си и спаси. Най-опасен в редиците на „моряците” продължи да бъде Мазир Сула, който тормозеше отбраната на гостите.

В края на първата част готите имаха две много добри положения пред вратата на Черно море. Първо Уме Емануел отправи удар от трудна ситуация. Футболистът на Ботев стреля от въздуха, топката тупна и се отправи коварно към вратата на Дюлгеров. Стражът на домакините обаче успя със сетни усилия да избие в ъглов удар. След разиграването от корнера последва нов удар към Дюлгеров, този път на Виктор Генев, но късметът покри домакините като топката срещна десния страничен стълб.

Антоан Бароан пък не успя да се разпише на празна врата, като топката попадна малко изненадващо при него на далечната врата, след като Дюлгеров и бранител пред него не се разбраха след центриране от свободен удар.

Втората част започна отлично за Ботев Пловдив. Футболистите на Бруно Балтазар взеха нова преднина в резултата шест минути след подновяването на играта. След дълго подаване в половината на Черно море, Антоан Бароан се пребори за топката, а след това Ето'о я прати към Емануел Уме отляво. Атакуващият футболист на „канарчетата” се справи с опеката на Виктор Попов, напредна няколко крачки и с удар по диагонала в далечния ъгъл, преодоля Иван Дюлгеров.

В 62-ата минута на двубоя гостите от Пловдив останаха с човек по-малко на терена, след като Точукву Ннади получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Ннади фаулира Стефан Велев.

В 72-ата минута дойде и една от най-спортните ситуации в мача. При поредната атака на домакините, топката стигна до Сула отдясно. Той центрира в наказателното поле, където топката срещна лявата ръка на Виктор Генев. Главният рефер посочи бялата точка, а футболистите на гостите протестираха остро. След суматохата на терена, Ел-Хатиб бе повикан да преразгледа ситуацията с помощта на ВАР. След като видя няколко повторения, съдията отмени решението си и отсъди ъглов удар в полза на Черно море.

До края на мача "време и кипеше" пред вратата на Ботев, но топката така и не пожела да влезе в мрежата.....А вратарят Ханкич направи серия от невероятни спасявания.

Черно море - Ботев 1:2

Голмайстори: 0:1 Красиан Колев 7, 1:1 Мазир Сула 19, 1:2 Уме Емануел 51

Състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов – К, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 10. Велислав Василев, 9. Атанас Илиев

Резерви: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов, 4. Росен Стефанов, 35. Арлинд Дакай, 17. Ангел Ангелов, 86. Исмаил Иса, 44. Марин Петков

Треньор: Илиан Илиев

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев – К, 5. Красиан Колев, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър ван Хертъм, 31. Уме Емануел

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 27. Атанас Чернев, 28. Мартин Христов

Треньор: Бруно Балтазар