ЦСКА с първа издънка за годината (ВИДЕО)

Матей изпусна дузпа при 1:1 с Локо Пд

ЦСКА допусна грешна стъпка в борбата за титлата. „Армейците“ не успяха да победят Локомотив Пловдив и двата тима завършиха наравно 1:1 на стадион „Българска армия“ в мач от 22-ия кръг на efbet Лига.

"Армейците" поведоха в деветата минута с гол на човека във форма Дюкенс Назон. Това бе четвърти пореден мач за първенство, в който хаитянинът вкарва, а попадението - под №11 в efbet Лига за него. В 44-ата минута Локомотив успя да изравни, след като Ерик Сорга се възползва от великолепно подаване на Димитър Илиев и мушна топката под краката на Густаво Бусато. Първоначално попадението не бе признато заради засада, но след триминутно преразглеждане с ВАР се оказа, че такава няма. В 87-ата минута Юрген Матей изпусна дузпа, нацелвайки десния страничен стълб на вратата на Динко Хоркаш.

ЦСКА запазва първото си място с актив от 54 точки, вече на 4 пред шампиона Лудогорец, който обаче е с мач по-малко – в Разград срещу закъсалия Пирин Благоевград. Локомотив Пловдив е четвърти във временното класиране с 38 пункта и продължава битката с Черно море, Славия, Левски и Арда.

В следващия кръг „армейците“ имат тежко гостуване в Бистрица на ЦСКА 1948, докото „смърфовете“ приемат Берое на „Лаута“.

ЦСКА излезе напред след едва девет минути игра. Джонатан Линдсет преодоля Мартин Паскалев след получил се рикошет, впоследствие топката стигна до Дюкенс Назон, който разстреля Динко Хоркаш в близкия ъгъл точно под напречната греда и даде аванс на "армейците".

В 21-ата минута Назон бе близо до второто си попадение в мача, но Хоркаш се справи и изби в корнер. При последвалото изпълнение Джонатан Линдсет стреля от воле, но не уцели вратата.

Четири минути по-късно Джовани завъртя по прекрасен начин топката от статично положение, но никой от съотборниците му не успя да засече във вратата на Бусато, който изби топката, а осен това имаше и извършено нарушение срещу бразилския страж.

Динко Хоркаш спаси Локомотив Пловдив от допускане на сигурен втори гол в 28-ата минута. Брадли де Нойер предостави великолепен пас към Назон, а той бе спрян от изключително чиста позиция от хърватския страж.

Девет минути по-късно гостите от Пловдив имаха сериозни претенции за дузпа за нарушение на Амос Юга срещу Димитър Илиев, но такава не бе отсъдена. Юга първо игра с топката, но след това закачи крака на капитана на "смърфовете".

В 41-ата минута Ерик Сорга прати топката във вратата на Густаво Бусато след добро подаване на Димитър Илиев, първоначално попадението не бе признато заради засада, но след триминутно преразглеждане с ВАР се оказа, че такава няма и Локомотив изравни в края на първата част.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1 след равностойна първа част.

Седем минути след началото на второто полувреме ЦСКА имаше невероятна възможност да излезе напред в резултата. Брадли де Нойер бе изведен сам срещу Динко Хоркаш и нанесе удар, който бе спасен от хърватина, като останаха съмненияза задържане на нидерландеца от страна на Матеус да Силва. Драгомир Драганов прецени сам да прегледа ситуацията, но прецени, че двамата се държат взаимно и 11-метров наказателен удар не последва.

В следващите минути темпото значително спадна, като ЦСКА имаше териториален превес, но без да създаде чисти голови ситуации пред вратата на Динко Хоркаш.

Джонатан Линдсет центрира от корнер в 74-ата минута, а топката стигна до Жеферсон, който стреля на метри от голлинията, но все пак високо над напречната греда. Две минути по-късно Петър Витанов остана сам срещу Густаво Бусато, бразилецът скъси ъгъла и се намеси, а се оказа и че има засада.

ЦСКА получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Мартин Паскалев срещу Маурисио Гарсез в 86-ата минута. Драгомир Драганов бе непоколеним и на секундата наказа нескопосаната игра на младия защитник с 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Югрен Матей, който стреля в десния страничен стълб.

Локомотив имаше златен шанс да излезе напред в резултата секунди по-късно, когато Матеус да Силва бе забравен в наказателното поле на домакините, но бразилецът стреля неточно.

ЦСКА - Локомотив (Пловдив) 1:1