Наполи смаза Айнтрахт (ВИДЕО)

Осимен вкара два гола, а Желински добави един

Наполи победи с 3:0 Айнтрахт Франкфурт и с общ резултат 5:0 се класира за исторически първи ¼-финал в Шампионска лига.

Със самото начало на срещата Наполи търсеше попадението. В 1-вата минута Матео Политано изпробва рефлекса на Кевин Трап с удар от средна дистанция. Стражът на гостите внимаваше, плонжира и изби.

В 10-ата минута германският тим получи първия си шанс за гол. Рафаел Боре отклони с глава центриране в наказателното поле, но прати топката много далеч от целта.

Минута по-късно Пьотр Желински намери Хвича Кварацхелия в наказателното поле. Грузинският национал опита завършващ удар. Много далеч от вратата на Трап.

Четвърт час след началото неаполитанците бързо смениха темпото и хванаха неподготвен съперника. Кварацхелия изведе Виктор Осимен в коридор. Той стреля по земя. Трап спаси и запази резултатът непроменен.

В 19-ата минута Кварацхелия самостоятелно преодоля цялата защита на Айнтрахт. Атакуващият футболист на домакините имаше достатъчно голямо пространство. Той нахлу в наказателното поле, но трябваше да завършва от малък ъгъл. Кевин Трап се беше позиционирал перфектно и за пореден път не допусна топката в мрежата си.

В следващите минути темпото на игра спадна. Наполи продължаваше да владее повече топката и да практикува директен атакуващ футбол, но работа за Кевин Трап липсваше.

Малко преди почивката неаполитанците вдигнаха оборотите. В 43-тата минута домакините пропуснаха поредния страхотен шанс да поведат и до голяма степен да запазят място на ¼-финалите на турнира. Желински и Кварацхелия продължаваха да са най-опасните играчи на терена. Първият проби през центъра и пусна към Хвича. Грузинецът се озова очи в очи с Трап, но ударът му беше блокиран.

В добавеното време на първата част Наполи заслужено стигна до гол. Матео Политано получи на десния фланг и центрира. Виктор Осимен демонстрира впечатляващ вертикален отскок и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

В 52-рата минута Ким-Мин Джае тръгна на индивидуален рейд. Кореецът навлезе в наказателното поле на Айнтрахт и стреля по земя – встрани от дясната греда.

Минута по-късно Наполи сложи точка на спора, удвоявайки преднината си. Матео Политано демонстрира страхотен контрол и овладя в наказателното поле подаване на Квврацхелия. Джовани ди Лоренцо се включи в атаката и получи. Десния бек прати успоредно на голлинията подаване, което Осимен засече на празна врата – 2:0. Нигериецът се приземи лошо и контузи лявата си ръка, която беше превързана.

В 58-ата минута Рафаел Боре центрира остро към Даичи Камада, който засече, но не затрудни Алекс Мерет. Това беше една от малкото възможности пред гостите.

Час игра след началото Кевин Трап демонстрира чудесна реакция, за да спре Кварацхелия. Грузнецът получи отляво, проби към центъра и стреля. Вратарят спаси.

Три минути по-късно Пьотр Желински беше фаулиран в наказателното поле от Кристофър Ленц и Антъни Тейлър посочи бялата точка. Именно потърпевшият застана зад топката и с лекота преодоля Трап, за да направи резултата класически.

Италианците отлепиха крака си от газта, макар че продължаваха да пресират и да не дават спокойствие на противника. Основна цел за Айнтрахт се превърна вкарването на почетен гол.

Гостите съумяха в отделни моменти да изнесат топката в предни позиции. Сериозни тестове за Мерет обаче липсваха.

При 5:0 общ резултат абсолютна всичко беше ясно и видимо мачът се доиграваше. Лучано Спалети изкара от игра някои от основните си футболисти, включително вкаралия два гола Виктор Осимен.

Наполи - Айнтрахт 3:0
1:0 Осимен 45+2
2:0 Осимен 53
3:0 Желински 64

Състави:

Наполи: 1. Алекс Мерет, 3. Ким-Мин Джае, 6. Марио Руи, 9. Виктор Осимен, 13. Амир Рахмани, 20. Пьотр Желински, 21. Матео Политано, 22. Джовани Ди Лоренцо – К, 68. Станислав Лоботка, 77. Хвича Кварацхелия, 99. Андре-Франк Замбо Ангиса

Резерви: 16. Хуберт Идасиак, 95. Пиерлуиджи Голини, 5. Жуан Жезус, 7. Елиф Елмас, 11. Ървинг Лосано, 17. Матиас Оливера, 18, Джовани Симеоне, 19. Бартош Бережински, 55. Лео Йостигор, 70. Джанлука Гаетано, 91. Танги Ндомбеле

Треньор: Лучано Спалети

Айнтрахт: 1. Кевин Трап, 2. Еван Н'Дика, 8. Джибрил Соу, 15. Даичи Камада, 17. Себастиан Роде – К, 19. Рафаел Боре, 24. Аурелио Бута, 25. Кристофър Ленц, 27. Марио Гьотце, 35. Тута, 36. Ансгар Кнауф

Резерви: 40. Диант Рамай, 47. Яник Хорц, 5. Хрвойе Смолчич, 6. Кристиян Якич, 11. Фарид Алиду, 18. Алмами Туре, 20. Макото Хасебе, 21. Лукас Аларио, 22. Тимъти Чандлър, 32. Филип Макс

Треньор: Оливер Глаазнер

Съдия: Антъни Тейлър

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини