Дортмунд смачка на пух и прах "козлите", вкара им цели шест гола (ВИДЕО)

Рурците разнищиха противника си

Борусия Дортмунд размаза гостуващия Кьолн с 6:1 в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. По този начин вестфалци излизат временно на първо място в класирането с актив от 53 точки, на 1 пред Байерн Мюнхен, който е с мач по-малко. „Козлите“ са 13-и в 27 пункта.

Борусия излезе напред в резултата след четвърт час игра. Дониел Мален намери непокрития Рафаел Герейро в наказателното поле, а португалецът с чудесен завършващ удар заби топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Само две минути по-късно Дортмунд реализира второ попадение. Рафаел Герейро намери Себастиен Алер, който си освободи пространство за удар и оплете топката в мрежата, пращайки я в горния ляв ъгъл.

Марко Ройс оползотвори ново добро подаване и с неспасяем удар в горния десен ъгъл покачи на 3:0.

Четири минути по-късно Никлас Зюле комбинира с Мален, той се измъкна от противниковата отбрана и вкара четвърти гол за Борусия Дортмунд.

В 42-ата минута Кьолн стигна до почетно попадение, след като Дави Зелке засече подаване в наказателното поле и остави вратаря на домакините безпомощен.

Борусия за кратко намали оборотите, но в 69-ата минута реализира пето попадение. Отскочила топка падна в краката на Себастиен Алер, а той с прецизен удар близо до левия страничен стълб се разписа за 5:1.

Само две минути след това Дониел Мален изведе Марко Ройс, а капитанът на Борусия Дортмунд с мощен удар в долния десен ъгъл оформи крайното 6:1.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)