Сити е на 1/2-финал за ФА Къп след разгром над Бърнли, Холанд с хеттрик (ВИДЕО)

"Гражданите" разбиха противника си с внушителното 6:0

Манчестър Сити разби с 6:0 Бърнли и по този начин „гражданите“ се превърнаха в първия полуфиналист за ФА Къп. Ерлинг Холанд отбеляза хеттрик и вече има 42 гола за „гражданите“ във всички надпревари през този сезон, а Хулиан Алварес реализира две попадения. Хосеп Гуардиола изнесе истинска лекция на своя колега Венсан Компани, който лично посочи за свой потенциален заместник.

Манчестър Сити поведе с 1:0 в 32-ата минута. Хулиан Алварес пусна отличен извеждащ пас към Ерлинг Холанд, който излезе сам срещу Бейли Пийкок-Фаръл и с техничен удар покрай вратаря на Бърнли прати топката в мрежата му.

Домакините вкараха втори гол във вратата на Бърнли в 35-ата минута. Фил Фодън с много красив пас намери Ерлинг Холанд, който бе изведен на отлична позиция и не пропусна да направи резултата 2:0.

Бейли Пийкок-Фаръл се отличи с чудесно спасяване в 54-ата минута, след като отрази удара на Рияд Марез.

Ерлинг Холанд беше много близо до това да оформи своя хеттрик в 56-ата минута. Норвежецът демонстрира страхотните си индивидуални качества, но ударът му бе спасен от Бейли Пийкок-Фаръл.

Холанд все пак оформи своя хеттрик в 59-ата минута, правейки резултата 3:0.

Три минути по-късно Кевин де Бройне асистира на Хулиан Алварес, който не пропусна да вкара топката във вратата на Бейли Пийкок-Фаръл за 4:0.

Манчестър Сити поведе с 5:0 в 68-ата минута, а автор на попадението бе Коул Палмър.

Хулиан Алварес реализира своя втори гол в срещата в 73-ата минута и по този начин оформи крайния резултат в двубоя.

Така Манчестър Сити е първият отбор, който се класира за полуфиналите на ФА Къп.

Анчелоти: Шави взе правилното решение