Марица (Пловдив) е на девети пореден финал

След успех над Славия с 3:0

Марица (Пловдив) се справи категорично при гостуването си на Славия  с 3:0 (25:13, 25:15, 25:12) и се класира за девети пореден финал в първенството по волейбол при жените. Шампионките спечелиха серията с 2:0 успеха.

В първия гейм столичанки поведоха със 7:4, но след това гостенките направиха силна серия и поведоха с 19:9.

Във втората част домакините водеха с 11:7, но шампионките отново заиграха по-силно и достигнаха до 25:15.

В третия гейм волейболистките, водени от Борислав Крачанов, поведоха с 9:4, стигна се до 16:10, а и мачът приключи след 25:12.

Най-резултатна за шампионките стана Добрина Христоскова с 16 точки, а Мария Кривошийска добави 12.

За Славия най-резултатна стана Ирена Мишонова с 11 точки.

Шампионките ще защитават титлата си от миналия сезон, а тимът има 8 поредни шампионски титли.

На финала Марица ще срещне ЦСКА, който отстрани също с 2:0 победи Казанлък Волей в другия полуфинален плейоф.

По програма мачовете ще се играят на 6 и 9 април и евентуално на 12 април.