Хетафе удържа 0:0 с Барселона (ВИДЕО)

Кталунците остават на върха с 11 точки преднина

Барселона допусна втора поредна грешна стъпка в Ла Лига, завършвайки 0:0 като гост на Хетафе в двубой от 29-ия кръг на първенството.

Въпреки второто поредно нулево равенство каталунците продължават да са на първа позиция в класирането с аванс от 11 точки пред втория Реал Мадрид. Хетафе е 15-и с 31 точки.

Шави получи лоши новини още в 16-ата минута, когато трябваше да замени Сержи Роберто заради контузия - в игра се появи Ерик Гарсия.  В 26-ата минута Рафиня напредна с топка в крака, но след удара му топката се отби в левия страничен стълб, а при добавката на Алехандро Балде отново левия страничен стълб бе помощник на Давид Сориа.

В края на първата част Сориа се отчете със страхотно спасяване след удар с глава на Роберт Левандовски. В началото на втората част отново Левандовски беше на добра позиция, но стрреля неточно с глава.

Барселона бе по-активният отбор на терена, но защитата на Хетафе се справяше с набезите на атакуващите играчи на каталунците.

В 68-ата минута Шави извади Жорди Алба, който беше пуснал като крило и го замени с Феран Торес.  Четвърт час преди края на мача вратарят на Хетафе отново се отличи с добра намеса, след като Рафиня стреля от границата на наказателното поле. В 77-ата минута Гави пробва изстрел от дистанция, но встрани от вратата.

В 79-ата минута Балде стреля от границата на наказателното поле над вратата, а три минути след това Рафиня центрира неточно от пряк свободен удар.  Три минути преди края на двубоя Араухо сбърка, което позволи на Борха Майорал да стреля, но за щастие на каталунците неточно.