Драма в Мюнхен: Манчестър Сити изхвърли Байерн (ВИДЕО)

Холанд с гол №12 и пропусната дузпа, следва полуфинал с Реал

Манчестър Сити отстрани Байерн (Мюнхен) в четвъртфиналите на Шампионска лига.

Английският първенец спечели с 3:0 първия сблъсък, а в реванша стигна до 1:1 на „Алианц Арена“ и ще срещне защитаващия трофея си Реал (Мадрид) в спор за място на финала.

Мачът в Мюнхен бе изключително драматичен и освен попаденията, предложи пропусната дузпа, отменен червен картон и показан такъв на новия треньор на баварците Томас Тухел.

Преди това той видя как момчетата му правят фрапантни пропуски, дело на Лерой Сане и Кингсли Коман, а Ерлинг Холанд от гостите не съумява да се разпише от бялата точка преди почивката, но след нея бележи своя гол №12 в 8 мача от Шампионска лига през сезона.

Капитанът на домакините Джошуа Кимих изравни от дузпа в 83-ата минута, след което Тухел получи втори жълт картон, а за повече възпитаниците му нямаха сили и напускат надпреварата след общ резултат 1:4.

Германският гранд наложи сериозен териториален натиск спрямо своя съперник още от първата минута, което беше логично с оглед развоя от първата среща.

Домакините поеха инициативата веднага след началния съдийски сигнал и доминираха през по-голямата част от първото полувреме.

В 16-ата минута те стигнаха до първата си опасна ситуация. Бившият футболист на гостите Лерой Сане бе изведен сам срещу Едерсон, но стреля покрай страничната греда и пропиля страхотна възможност.

В 18-ата неговият съотборник Упамекано фаулира Холанд и реферът Клеман Тюрпен го изгони с червен картон, защото бранителят бе последен в защита, но след намеса на ВАР стана ясно, че има засада и френският национал остана на терена.

В 21-ата пък Сане стреля опасно, но Зомер с една ръка отрази. Последваха още няколко опасни удара от баварците, но без резултат, а в 35-ата минута удар на Холанд се отклони от ръката на Упамекано и гостите получиха дузпа.

С нейното изпълнение се нагърби самият Холанд, ала го пресили и топката прелетя над напречната греда.

В добавеното време на първата част Джамал Мусиала успя да намери възстановилият се нападател Ерик Чупо-Мотинг, чийто техничен удар с пета бе блокиран и така почивката дойде при нулево реми.

След нея Манчестър Сити заигра по-силно и в 55-ата минута Джак Грийлиш изведе Холанд сам срещу Ян Зомер, който успя да отрази. Байерн отвърна с пробив на Коман и опасен изстрел, ала Едерсон също показа класа и спаси.

След ответната атака пък Манчестър Сити поведе. Холанд бе изведен в коридор за втори път и не остави шансове на вратаря с плътен шут за 1:0.

Томас Тухел реагира с няколко промени в състава и в 75-ата минута една от резервите - Матис Тел, вкара гол, който обаче бе отменен заради изключително тънка засада.

В заключителната част на срещата Мануел Аканджи игра с ръка в наказателното поле на Сити и Байерн получи дузпа след намеса на ВАР.

Зад топката застана капитанът Кимих, който хладнокръвно я прати в мрежата и изравни – 1:1.

Малко преди края Тухел се разгорещи и получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, а след като не спря с протестите си реферът го прати на трибуните с второ официално предупреждение.

В добавеното време резервата на домакините Алфонсо Дейвис  подаде към появилият се също от пейката „побойник“ Садио Мане, чийто шут профуча покрай гредата, за да завърши срещата наравно.

Така Манчестър Сити остава в битката за 3 трофея, докато Байерн вече трябва да мисли само за Бундеслигата.

БАЙЕРН МЮНХЕН – МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:1 (общ резултат 1:4)
0:1 Ерлинг Холанд (57)
1:1 Джошуа Кимих (83, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Байерн Мюнхен: 27. Ян Зомер – 5. Бенжамен Павар, 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс де Лихт, 22. Жоао Кансело - 8. Леон Горецка, 6. Джошуа Кимих (к) – 11. Кингсли Коман, 42. Джамал Мусиала, 10. Лерой Сане – 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг;

Резерви: 26. Свен Улрайх, 7. Серж Гнабри, 17. Садио Мане, 19. Алфонсо Дейвис, 20. Буна Сар, 23. Дейли Блинд, 25. Томас Мюлер, 38. Райън Гравенберх, 39. Матис Тел, 40. Нусаир Мазрауи, 44. Йосип Станишич, 46. Арийон Ибрахимович;

Треньор: Томас Тухел;

Манчестър Сити: 31. Едерсон – 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке – 5. Джон Стоунс, 16. Родри – 20. Бернардо Силва, 17. Кевин Де Бройне, 8. Илкай Гюндоган (к), 10. Джак Грийлиш – 9. Ерлинг Холанд;

Резерви: 18. Стефан Ортега, 33. Скот Карсън, 2. Кайл Уокър, 4. Калвин Филипс, 14. Аймерик Лапорт, 19. Хулиан Алварес, 21. Серхио Гомес, 26. Рияд Марез, 32. Максимо Пероне, 47. Фил Фодън, 80. Коул Палмър, 82. Рико Люис;