Марек победи Вихрен с гол на Александър Башлиев

Главният арбитър Никола Попов изнесе лекция по съдийство

На стадион Бончук в мач на  първа група от втора фаза на ЮЗ трета лига се срещнаха отборите на Марек  и Вихрен Сандански. Този мач беше от изключително важно значение за отбора на гостите, които само при победа съкращаваха разликата от 7 точки с лидера Марек. Това, обаче, не се случи и след победата отборът на домакините  е вече с 10 точки преднина.

На стадион " Бончук " присъстваха над 1500 зрители, от които около 100 души от гостите, измежду които бяха и кметовете на Сандански, Мелник и Склаве. В ложите се настаниха президентът на Вихрен Константин Динев, както и шефовете Георги Бачев и Георги Манолев. От страна на домакините в официалната ложа бяха Кмета на Община Дупница Методи Чимев, президента на ФК Марек Васил Василев, спонсорите Цветан Видински, Леонид Хаздай, бившият народен представител и върл фен на Марек Емил Гущеров.  Тук бе и контузеният футболист Иван Калайджийски, който бе с патерици и придружен от близки хора, на когото беше посветена победата на Марек с пожелания за по-бързо възстановяване, за да може да бъде на линия за мачовете за първенството на втора професионална лига.

В началните минути гостуващите футболисти  бяха по-активни. В 5-ата минута мощен шут насочи Даниел Пехливанов бе отразен от вратаря на Марек  Константин Костадинов. В 14-ата минута Николай Ганчев от Марек се възползва от неточност на Раиф Мурадов, чийто  удар  бе блокиран от Рафаил Пърликов. В 21-ва минута Методи Костов тръгна от дълбочина, направи прострелно центриране, но то бе избито от Боян Стойнев в корнер.
Постепенно домакините упражниха натиск.  В 29-ата минута  след центриране от корнер Александър Башлиев с глава простреля вратаря на гостите Боян Загорски за 1:0.  В самия край  на полувремето Марек имаше три чисти положения за гол, които бяха пропуснати от Александър Близнаков,  Даниел Гогов и Александър Башлиев.

Втората част на срещата започна с тотален натиск на футболистите на Марек. В 50-та минута Александър Близнаков се озова в удобна позиция за стрелба, но насочената от него топка бе избита в корнер. В 54-та минута след атака по десния фланг на Веско Любомиров последва остро центриране зад защитата на гостите и Георги Божилов и Росен Йорданов не успяха да отклонят кълбото във вратата на Боян Загорски. В 61-ва минута Александър Башлиев отдясно насочи топката към свободните Георги Божилов и Росен Йорданов и отново те направиха пропуск. В 69-та минута влезлия в игра за отбора на Вихрен Руслан Иванов извиси топката удачно в наказателното поле на домакините, но невероятната намеса на вратаря на Марек Константин Костадинов бе причина централният нападател на гостите Методи Костов да изравни резултата.

Най-чистото ситуация за гостите бе в 78-ата минута, когато Томи Костадинов стреля фронтално, но вратаря на Марек Константин  Костадинов отново бе на висота. В 84-ата минута Веско Любомиров озори вратаря на гостите  Боян Загорски, който  отрази удара му с вещина и доказа, че е най-добрият състезател на Вихрен в срещата.

След последния съдийски сигнал на отличния в този двубой Никола Попов зрителите на стадиона и най-вече любителите на Марек се изправиха на крака, за да аплодират любимците си за спечелването на дербито срещу Вихрен. Марек вече е с 10 точки преднина и  се намира в Рим, очаквайки да види Папата.