Кристъл Палас пребори Уест Хем след зрелищно 4:3 (ВИДЕО)

Лондонското дерби беше избистрено от голове

Кристъл Палас победи като домакин Уест Хем с 4:3 в лондонско дерби, част от 34-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на „Селхърст Парк“ започна взривоопасно още от началото, като в 9-ата минута резултатът бе открит, а голмайстор за гостите бе Томаш Соучек. Чехът се оказа на правилното място в наказателното поле на Палас след центриране от корнер, като при разбъркване той вкара топката в опразнената от стража на домакините Сам Джонстън врата.

Домакините бързо отговориха на предизвикателството, изравнявайки в 15-ата минута. Нападателят Джордан Аю получи страхотен шанс в наказателното поле на Томаш Фабиански, като се възползва от него и със страхотен удар в долния десен ъгъл направи резултата 1:1.

Минута по-късно Кристъл Палас успя да направи пълен обрат, като в ситуацията „орлите“ имаха и известна доза късмет. След удар от играч на Палас топката попадна на крака на Уилфред Заха, който от няколко метра завърши кълбото във вратата на Фабиански.

Домакините направиха резултата 3:1 в 30-ата минута, а грешник за Уест Хем се превърна Томаш Соучек. Топката бе открадната от Джефри Шлуп, който отбеляза във вратата на Фабиански.

10 минути преди края на първата част “чуковете“ върнаха едно попадение. Авторът на първия гол Соучек центрира в противниковото наказателно поле, където Михаил Антонио отигра топката успешно във вратата на Джонстън.

Първата по-интересна ситуация през вторите 45 минути дойде в 64-ата, когато Найеф Агер задържа нападател на домакините в наказателното поле. Първоначално съдията Крейг Поусън посочи бялата точка, но впоследствие бяха необходими още 3 минута за проверка на системата ВАР, за да се потвърди нарушението на Агер. Зад топката при дузпата застана Еберечи Езе, който прати изпълни успешно в левия ъгъл на Фабиански, правейки резултата 4:2.

В 72-ата минута правещият страхотен мач Томаш Соучек намери Найеф Агер в малкото наказателно поле на Кристъл Палас. Там мароканецът демонстрира сериозната си физика, като се пребори с двама, вкарвайки с глава във вратата на Джонстън за 4:3.