Барселона писа четворка на десет от Бетис и докосва титлата (ВИДЕО)

Каталунците са отново на 11 точки преднина пред Реал Мадрид

Барселона постигна категоричен успех с 3:0 над Бетис в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига. Каталунците стигнаха до този аванс в рамките на 25 минути през първото полувреме, а през втората част добавиха още едно попадение.

По този начин „блаугранас“ събраха 79 точки на върха във временното класиране, на 11 пред втория Реал Мадрид шест кръга преди края на сезона. При две победи Барселона ще си гарантира титлата, каквото и да се случи в останалите мачове. Бетис е шести с 49 пункта.

Барселона поведе в резултата след едва 14 минути игра. Рафиня предостави прецизно центриране на Андреас Кристенсен и датският централен защитник с глава заби топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Бетис остана с човек по-малко в 33-ата минута, когато Едгар Гонсалес получи втория си жълт картон в рамките на девет минути.

Само три минути по-късно Барса се възползва от численото си превъзходство и стигна до второ попадение. Жул Кунде намери Роберт Левандовски в наказателното поле и полският нападател преодоля Руи Силва с удар в долния десен ъгъл.

В 39-ата минута Рафиня вкара за 3:0. Първоначално голът не бе зачетен заради засада, но след дълго преразглеждане на ВАР бе признат. Головото подаване беше на капитана Серхио Бускетс.

В 82-ата минута Барселона вкара и четвърти гол, след като Гуидо Родригес не бе внимателен при центриране от свободен удар и си вкара автогол. Минута след това на терена се появи 15-годишният Ламине Ямал, който направи своя дебют в Ла Лига.

В 86-ата минута Роберт Левандовски нанесе прекрасен удар към горния десен ъгъл, а Руи Силва се прояви отлично и извади в ъглов удар.

Две минути по-късно дебютантът Ямал демонстрира отличен поглед върху играта и намери Усман Дембеле с прекрасен извеждащ пас по въздуха, но френското крило не си спря добре топката и Руи Силва улови.

Гуардиола: Борим се за трите трофея