ОБЗОР: Адрияно Дженев с първи четвъртфинал в сериите "Фючърс"

Радулов и Нестеров отпаднаха във втория кръг

Българинът Адрияно Дженев достигна за първи път до четвъртфинал на турнир по тенис за мъже от сериите "Фючърс" на Световната федерация (ITF), съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

17-годишният талант надделя над Семир Хамза Региг (Алжир)  с 6:4, 6:3 за 106 минути във втория кръг на надпреварата на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Дженев реализира ранни пробиви и в двата сета, след което запази предимството си. Така той очаква номер 4 Клеман Табюр от Франция.

Други двама българи отпаднаха във втория кръг. Държавният шампион за мъже на открито Илиян Радулов загуби от петия поставен Елиот Беншетри (Мароко) с 3:6, 1:6, а националът Пьотр Нестеров претърпя поражение от водача в схемата Макс Касниковски (Полша) с 6:7(5), 1:6.

Нестеров започна добре мача и при 5:3 имаше сетбол при сервис на съперника, но не се възползва, а след това получи още три шанса, когато поведе с 40:0 при собственото си подаване в следващия гейм, но пак не успя да затвори първата част.

В последвалия тайбрек българинът поведе с 4:2 точки, но допусна обрат, а във втория сет Касниковски доминираше и стигна до крайната победа след 1:55 час игра.