Томова и Шиникова отпаднаха в Испания

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира на клей от сериите УТА 125 в Реус (Испания) с награден фонд 100 хиляди евро.

28-годишната софиянка загуби от поставената под номер 3 Лорън Дейвис (САЩ) с 2:6, 6:2, 5:7 в мач, продължил два часа и половина.

Дейвис, която е 56-а в света в момента, но е достигала до 26-ото място, взе осем от първите десет гейма, с което спечели първия сет и поведе с 2:0 във втория. Томова, обаче, постепенно стабилизира играта си направи серия от шест поредни гейма, за да стигне до обрат и до изравняване на резултата.

29-годишната американка отново взе ранно предимство с 2:0 в решаващата трета част, но българката успя да изравни за 4:4, след като при 1:3 измъкна гейм от 0:40 при собствено подаване. Дейвис проби за шести път за 5:4 и сервираше за мача, но Томова върна брейка за 5:5. В следващия гейм обаче българката допусна нов пробив и Лорън Дейвис спечели двубоя при втория си мачбол.

Междувременно Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис в Тоса де Мар (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство.

Третата ракета на България и хърватката Лучия Чирич Багарич загубиха от Матилда Мутавджич (Великобритания) и Нахия Берекоечея (Франция) с загубиха с 4:6, 6:4, 5:10 за час и 18 минути игра. Шиникова и Чирич Багарич успяха да изравнят за 1:1 сета, но в тайбрека отстъпиха пред противничките си.

По-рано тази седмица седмата поставена Изабелла Шиникова претърпя поражение на сингъл от сръбската квалификантка Михаела Дякович с 6:4, 3:6, 2:6.