Байерн игра умно и надви Вердер, вече е все по-близо до титлата (ВИДЕО)

Баварците са с 4 точки пред втория Дортмунд

Байерн Мюнхен записа жизненоважна победа в битката за титлата, след като надви Вердер Бремен с българския национал Илия Груев в състава с 2:1 в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата. По този начин баварците събраха 65 точки и дръпнаха на 4 пред втория Борусия Дортмунд, който е с мач по-малко. „Бременските музиканти“ пък са на 12-о място с 35 точки в актива си.

На „Везерщадион“ Байерн имаше шанс да поведе в 21-ата минута, но ударът на Бенжамен Павар, до когото топката стигна след пряк свободен удар, бе спасен от Иржи Павленка.

В 35-ата минута шут на Кристиан Грос бе отразен великолепно от Ян Зомер.

Единадесет минути след началото на втората част Серж Гнабри намери Садио Мане с елегантен пас, но сенегалецът не успя да намери целта, тъй като шутът му от наказателното поле премина точно до десния страничен стълб.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Джамал Мусиала центрира прецизно в наказателното поле, където Серж Гнабри се вклини между защитата на домакините и прати топката в мрежата за 1:0.

В 73-ата минута Байерн удвои! Нусаир Мазрауи демонстрира страхотен поглед върху играта, намирайки Лерой Сане в наказателното поле с дръзко подаване. Там германският национал стреля премерено и прати топката в долния ляв ъгъл.

Последваха по-добри минути за Вердер, за който в игра в 77-ата минута влезе Илия Груев.

В 85-ата минута удар на Йенс Стаге след пас на Романо Шмид мина покрай вратата.

Две минути след това обаче, феновете на Вердер ликуваха. Никлас Шмид овладя топката след подаване на Милош Велкович и с топовен удар от дистанция препарира Зомер.

До края на мача домакините притиснаха Байерн, но не успяха да стигнат до изравнително попадение и така записаха втора поредна загуба в Бундеслигата.

Анчелоти: Шави взе правилното решение