Торино превзе Верона (ВИДЕО)

"Биковете" вече са 8-ми в Италия след 1:0

Отборът на Торино победи Верона с 1:0 като гост в двубой от 35-ия кръг на първенството на Италия по футбол. С успеха Торино събра 49 точки в актива си и се изкачи на осмо място във временното класиране.

Верона, чийто тим се бори за оставане в Серия А, допусна втора загуба в последните си три мача и заема 17-а позиция с 30 точки, в реална опасност да изпадне в Серия В в края на сезона.

Хърватският полузащитник на гостите Никола Влашич даде преднина на Торино в 29-ата минута на мача, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Верона.

Домакините пропуснаха няколко възможности да изравнят след почивката, като в 57-ата Дарко Лазович удари греда от близко разстояние, а десетина минути по-късно Хуан Давид Кабал получи удобен пас и стреля, но Ваня Милинкович-Савич реагира навреме и спаси вратата си.

Пак Лазович завърши нова атака на Верона в 80-ата минута, но отново Милинкович-Савич се прояви със страхотно спасяване, а три минути по-късно колегата му на вратата на домакините Лоренцо Мантипо се намеси успешно при удар на Пиетро Пелегри за Торино и резултатът остана 1:0 в полза на гостите.