Нюкасъл отказа Брайтън и се утвърди в топ 4 (ВИДЕО)

Защитник на „чайките“ вкара и в двете врати при 1:4

Нюкасъл постигна изключително важна победа над Брайтън с 4:1 в отложен мач от XXV кръг на английската Висша лига.

Така „свраките“ се утвърдиха в топ 4 на временното класиране и в същото време на практика отказаха своите гости от място в Шампионската лига догодина.

Домакините събраха 69 точки, с 3 повече от четвъртия Манчестър Юнайтед и с цели 11 повече от Брайтън, макар да имат с един двубой повече от двата състава.

Петият Ливърпул има 65 точки и също като Нюкасъл е изиграл 36 срещи.

Защитникът на „чайките“ Денис Ундав вкара и в 2-те врати на „Сейнт Джеймсис Парк“, тъй като първо откри резултата с автогол в 22-ата минута, а в 51-ата направи 1:2. В добавеното време на първата част Дан Бърн се разписа с глава, а в последните секунди на двубоя джордитата вкараха 2 бързи гола.

В 90-ата минута Калъм Уилсън направи 3:1, докато в 91-ата Бруно Гимараеш оформи крайното 4:1.

Нюкасъл поведе в 22-та минута, когато капитанът Киърън Трипиър центрира в наказателното поле и германецът Удав вкара с глава в собствената си врата.

Домакините стигнаха до още едно попадение в добавеното време на първата част, когато ново центриране на Трипиър бе посрещнато с глава от Дан Бърн, който бе точен за 2:0.

Брайтън върна един гол чрез Ундав в началото на второто полувреме и в заключителните минути на срещата се опита да стигне до изравнителния гол.

В 87-ата минута Первис Еступинан бе близо до това, но топката бе избита. Последва корнер, който обаче не доведе до нищо по-опасно за Ник Поуп.

Това доведе до пробойни в защита, а в последната минута на редовното време Калъм Уилсън бе изведен сам срещу вратаря Джейсън Стийл. Нападателят не сбърка и прати топката в мрежата.

Секунди след това Брайтън напълно се сгромоляса, а Уилсън отново бе изведен. Той обаче бе затворен от защитник на гостите. Все пак успя да се завърти и да намери Бруно Гимараеш, който също се разписа, за да оформи крайното 4:1.

До края на сезона пък Нюкасъл ще играе срещу Лестър като домакин и срещу Челси като гост. Брайтън е шести и очевидно ще трябва да се бори за място в Лига Европа.