Драма по италиански: Гол в 101-та минута спаси Лече! (ВИДЕО)

Лоренцо Коломбо вкара от дузпа срещу Монца

Отборът на Монца, където играе Валентин Антов, пропусна отличен шанс, за да се доближи само на четири точки от Ювентус и да заеме осма позиция в Серия “А”. “Червените” отстъпиха с 0:1 от Лече в мач от предпоследния 37-ия кръг на калчото, след като гостите реализираха дузпа в 101-ата минута на срещата.

Юношата на Милан Лоренцо Коломбо се превърна в герой за бившия тим на Валери Божинов и Радослав Цонев, след като с това попадение спаси “джалоросите”, които си гарантираха участие в калчото и през следващия сезон. Домакините обаче определено могат да съжаляват защото в 84-ата минута пропуснаха дузпа. Резервата Кристиан Гюткяер пък се превърна в антигерой, след като първо не успя да се разпише от бялата точка, тъй като вратарят Владимир Фалконе с отлично спасяване парира неговия изстрел, а в даденото продължение от осем минути, датчанинът игра с ръка в наказателното поле на своите и реферът отсъди 11-метов наказателен удар.

Така тимът на Рафаеле Паладино, който прави фантастичен първи сезон в Серия “А”, не можа да подобри постижението си от 52 точки, което е абсолютен рекорд за новак в елита на Апенините.

За съжаление родния национал Вальо Антов не записа минути в мача, като изгледа срещата от резервната скамейка.

Последният кръг на "Виа дел Маре" ще може да празнуване оставането си в домакинството на Болоня, докато играчите на Паладино ще имат тежко гостуване на Аталанта, където ще се опитат да запишат още по-добро точково постижение за дебютант в калчото.