Арда надви Локо София в "Надежда" и още вярва в баража (ВИДЕО)

Кърджалийци победиха с 3:1 и чакат помощ от Ботев Пловдив

Локомотив София загуби с 1:3 от Арда в двубоя от 34-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ мина под почти пълната диктовка на гостите, които продължават да преследват седмото място, даващо право на бараж за евротурнирите.

На тази позиция в момента е Славия с две точки повече от кърджалийци, като "белите" гостуват по-късно днес на Ботев Пловдив и Арда ще се надява "канарчетата" да вземат поне точка на столичани.

Двубоят започна спойкойно, като Арда бе малко по-активен. Гостите поведоха в резултата в 6-ата минута, когато Иван Тилев центрира перфектно от пряк свободен удар, като в наказателното поле Алекс Петков надскочи защитата на Локо София и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Бабукар Гайе.

В 37-ата минута Димо Бакалов тръгна но пробив, но Илия Юруков му отне топката. Последва бърза контраатака, при която Юруков с дълъг пас намери Преслав Боруков на дясното крило. Деветката на гостите нахлу в наказателното поле, финтира играч на Локо София и върна топката, към връхлитащия в наказателното поле Светослав Ковачев, който не се забави и с добре насочен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Гайе.

Втората част започна с ниско темпо, като първият точен удар за Локомотив в мача дойде в 53-ата минута, когато Карлос Франса намери пространство между трима, за да стреля извън границата на наказателното поле, но шутът му по диагонала бе спасен от стража на Арда.

Три минути по-късно Локо София получи ъглов удар вдясно от вратата на Арда. Антонио Вутов центрира към границата на вратарското поле, където Алан Диас надскочи бранителите на гостите и с глава порази мрежата на Господинов.

В последната минута на редовното време Арда реши всичко с трети гол. След грешка на халфовете на Локомотив София, топката се насочи към Ел Мами Тетах, който бе забравен от централните защитници и излезе сам срещу Бабукар Гайе, за да го преодолее и да вкара трети гол за своя тим!

Стартови състави:

Локо Сф: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 4. Мики Орачев, 12. Бруно Франко, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев (К), 89. Матеус Дуарте, 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов, 11. Карлос Франса

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков (К), 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов