Ботев Пд все така без гол на Колежа (ВИДЕО)

"Канарчетата" и Славия врътнаха нулево равенство след куп изпуснати положения и две греди

Ботев Пловдив все така не може да вкара гол на Колежа, след като завърши 0:0 срещу Славия в мач от плейофната група за класиране на бараж за участие в "Лига на конференциите". Начело на "канарчетата" дебютира Стефан Стоянов, заменил уволнения Бруно Балтазар, а в състава на домакините за първи път от няколко години се появиха 7 български футболисти. И това обаче не помогна за поне едно попадение на новооткрития преди месец стадион "Христо Ботев".

Първото полувреме премина сравнително равностойно, като капитанът на Ботев Виктор Генев на два пъти имаше възможност да се разпише с глава след центрирания. Веднъж вратарят на "белите" Николай Кръстев спаси, а след това Генев не успя да намери добре топката пред малкото наказателно поле. Славия отговори със страхотен пробив на Тони Тасев, от чието центриране Людовик Суарес свали перфектно на непокрития в пенала Галин Иванов. Капитанът на гостите обаче не уцели вратата. Малко по-късно Ертан Тумбак опита да счупи напречната греда над Аргилашки с топовен шут, а в края на полувремето Мартин Секулич остана сам срещу Кръстев, но стреля слабо с левия крак и вратарят отново спаси.

След почивката Славия, който е фаворит за седмото място, постепенно натисна и започна да диктува темпото. "Канарчетата" обаче дебнеха на контраатаки, при една от които Антоан Бароан нацели гредата. При друга Минков пробва рефлекса на Кръстев, който обаче умело изби и запази мрежата си суха.

В крайна сметка Славия запази 3 точки пред преследвача си Арда, на когото обаче гостува в Кърджали в следващия кръг в пряк сблъсък за баража.

Състави:

Ботев Пд: Аргилашки, Генев, Колев, Балтанов, Секулич (74-Траоре), Бароан (90-Акере), Ето'о, Минков, Калдерон (58-Ситев), Роботов (58-Супрайен), Папазов

Славия: Кръстев, Томбак, Виячки, Гасама, Керчев, Дост (90-Йеленкович), Попадийн (46-Минчев), Иванов, Тасев, Соарес (87-Чунг), Ахмедов (80-Райчев)