Волейболистките стартираха с категорична победа в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Капитанът Мирослава Паскова се контузи

Българският национален отбор по волейбол стартира с категорична победа с 3:0 (25:12, 25:17, 25:19) Над Хърватия в първия си мач от Лигата на нациите, игран в зала "Нипон Гайши" в Нагоя (Япония).

Лошата новина обаче е, че капитанът Мирослава Паскова получи контузия в глезена в третия гейм.

Това беше изключително важен успех, тъй като и двата отбора са от "чалънджър" тимовете, които може да отпаднат от комерсиалния турнир.

Най-резултатни за българките бяха Мария Йорданова с 13 точки и Радостина Маринова с 12.

Нашите изоставаха с 2:6 в началото на първия гейм, но изравниха при 8:8 и направиха две впечатляващи серии с по пет безответни точки, които им дадоха непреодолим аванс.

Българките спечелиха с лекота втория гейм, а в третия отново имаха голям пасив, нараснал до пет точки при 6:11. Националките изравниха при 13:13, когато се случи контузията на капитанката Мирослава Паскова. Тя обърна глезен и напусна мача, като до този момент бе записала девет точки. Тя бе заменена от Елена Бечева. Играта продължи равностойно след това, "лъвиците" взеха глътка въздух и продължиха освободено до края. Две блокади на Мира Тодорова сложиха край на срещата за 25:19.

Следващата среща на отбора на Лоренцо Мичели е на 1 юни от 09:00 българско време. Съперник е Доминиканската Република, която стартира със загуба с 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 15:25) срещу домакина Япони