ОБЗОР: Спартак и Септември изпаднаха във Втора лига (ВИДЕО)

Хебър си уреди минимум бараж за оцеляване

Спартак (Варна) и Септември (София) са отборите, които изпадат директно във Втора лига този сезон, докато Хебър (Пазарджик) си уреди най-малкото бараж за оцеляване в елита.

Това стана факт, след като новаците от Пазарджик спечелиха с 3:2 визитата си на Ботев във Враца и събраха 29 точки в актива си кръг преди края на шампионата.

Спартак (Варна) надви гостуващия Септември (София) с минималното 1:0 и така двата отбора имат по 25 точки, заемайки последните 2 места в класирането, където ще останат независимо от резултатите в последния кръг.

Берое пък пропусна да спечели домакинството си на Пирин (Благоевград) след късно попадение за 1:1. Васил Василев откри в 31-ата минута, но в 99-ата съдията отсъди дузпа за гостите след намеса на VAR, а Даниил Кондраков реализира, което доведе до нахлуване на домакинските фенове на терена.

Междувременно Хебър (Пазарджик) постигна ценна победа, след като спечели с 3:2 при гостуването си на Ботев (Враца).

Тимът от Пазарджик стигна до успеха с голове на Венсан Марсел, Георги Вълчев от дузпа и Стоян Стоичков, а за врачани точни бяха Клери Сербер и Марко Мажуга, като и петте гола в срещата паднаха през втората част. С победата Хебър запазва 14-ата позиция в класирането, но вече с актив от 29 точки - с 2 точки по-малко от 13-ия Пирин (Благоевград).

Първата част на сблъсъка премина на по-ниски обороти и положенията пред двете врати бяха малко. В 14-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата. Октай Хамдиев центрира отдясно към наказателното поле на Ботев (Враца), където Марк-Емилио Папазов получи достатъчно време да овладее и да стреля, но изстрелът му рикошира в крака на Диего Фераресо и мина покрай гредата на Федерико Бариос.

Осем минути по-късно домакините отговориха с опасен удар на централния защитник Меси Биатумусока, който след центриране от корнер надскочи Георги Вълчев и засече с глава, но топката се отби в напречната греда на вратата на Хебър и излезе в аут. С това се изчерпаха и по-любопитните ситуации през първото полувреме.

Три минути след подновяването на играта след почивката играчите на Любослав Пенев откриха резултата. Октай Хамдиев проби отляво, навлезе в наказателното поле и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където включващият се от втора позиция Венсан Марсел засече неспасяемо в горния ляв ъгъл на Федерико Бариос, за да даде аванс на своя тим.

Малко след това Меси Биатумусока отново бе оставен непокрит на границата на вратарското поле при центриране от корнер и стреля с глава, но не съумя да уцели вратата.

В 56-ата минута обаче Ботев (Враца) стигна до изравнително попадение. Чавдар Ивайлов изведе Даниел Генов с пас зад защитата на Хебър и Генов комбинира с Клери Сербер, който на празна врата реализира за 1:1. Осем минути по-късно гостите от Пазарджик получиха право да изпълнят дузпа. Алехандро Серано центрира от ъглов удар, Мартин Михайлов засече с глава и топката срещна ръката на Диого Барбоса. Главният съдия Иво Андреев прегледа повторение на ситуацията с помощта на системата ВАР и посочи бялата точка. Георги Вълчев не сбърка при наказателния удар, за да изведе Хебър за втори път напред в резултата.

В 79-ата минута футболистите на Любослав Пенев сложиха точка на спора с трети гол. Тимът от Пазарджик организира бърза контраатака по десния фланг, където Анте Живкович пое в наказателното поле и видя включването на резервата Стоян Стоичков, който от около 10 метра разстреля Федерико Бариос за 3:1. До края на мача домакините потърсиха намаляване на изоставането си и успяха да върнат едно попадение в четвъртата минута от добавеното време на срещата, когато Браян Мендоса стреля по диагонала, Петър Дебърлиев парира изстрела, но Марко Мажуга се озова на точното място, за да добави в опразнената врата и по този начин оформи крайния резултат - 2:3.

В следващия кръг Ботев (Враца) гостува на Септември, докато Хебър приема Берое на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

КРАЙНИ РЕЗУЛТАТИ:

БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) – ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 1:1
1:0 Васил Василев (31)
1:1 Даниил Кодраков (90+9, дузпа)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 73. Иван Караджов (К), 2. Густаво Каскардо, 4. Бубакар Траоре, 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски, 8. Серкан Юсеин, 13. Ромарио Мойс, 16. Симеон Мечев, 18. Клайдер Машедо, 19. Васил Василев, 98. Тонислав Йорданов;

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров (К), 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 23. Димитър Тонев, 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи, 10. Славчо Шоколаров.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 2:3
0:1 Марсел Венсан (48)
1:1 Клери Сербер (56)
1:2 Георги Вълчев (67, дузпа)
1:3 Стоян Стоичков (79)
2:3 Марко Мажуга (90+4)

БОТЕВ: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Фелипе, 8.  Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов-К, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев-К, 33. Стефан Цонков, 5.  Мартин Михайлов, 55. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 8. Алехандро Серано, 97. Марсел Венсан, 10. Марк-Емилио Папазов, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов

СПАРТАК (ВАРНА) - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:0
1:0 Жоао Марио (83)

СПАРТАК (ВАРНА): 31. Фигейредо, 3. Карамоко, 22. Робер, 11. Митев, 10. Руменов, 82. Йорданов, 66. Цветков, 12. Евандро, 14. Ивей, 27. Баланюк, 7. Микелс

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 18. Чуич, 24. Милич, 16. Пешов, 4. Арсов, 13. Николов, 20. Станоев, 8. Тодоров, 19. Митков, 17. Александров, 3. Петков

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона