Ас на Ботев Пд отново блести на Световното за младежи

Той влезе от пейката и бързо асистира – Нигерия отстрани Аржентина

Националният отбор по футбол на Нигерия до 20 години поднесе голямата изненада на Световното първенство за младежи, което се провежда в Аржентина.

Селекцията на „супер орлите“ изхвърли от форума домакините след успех с 2:0 в осминафинален сблъсък и така си уреди среща с победителя от двойката Еквадор – Южна Корея в четвъртфиналите.

Сериозен принос за голямата победа има нападателят на Ботев (Пловдив) Уме Емануел.

Той влезе в игра като резерва в 57-ата минута, а в 61-ата асистистира за гола на Ибрахим Мухамед, с  който Нигерия откри резултата.

Това е втора асистенция на Емануел на Мондиала, след като той даде голов пас и в двубоя срещу Италия в груповата фаза.

Нигерия реши изхода на осминафинала дълбоко в добавеното време, когато Ривано Сарки оформи крайния резултат.

Другият футболист на Ботев (Пловдив) в селекцията на Нигерия – Точукву Ннади, беше титуляр и остана на терена до 89-ата минута.

Ето и програмата за четвъртфиналите на Световното за младежи:

Израел – Бразилия

Колумбия – Италия

Еквадор/Южна Корея – Нигерия

САЩ – Гамбия/Уругвай

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола