Свитолина е на 1/4-финал на "Ролан Гарос" след успех над Касаткина

Украинката постигна още една голяма победа

Елина Свитолина се наложи над рускинята Дария Касаткина с 6:4, 7:6(5) в двубой от осминафиналите на Откритото първенство на Франция. Украинката се справи с руската си съперничка за час и 59 минути, а в следващата фаза ще срещне победителката от двойката Слоун Стивънс – Арина Сабаленка.

Украинката постигна ранен пробив в третия гейм, с който поведе с 2:1, а в петия Свитолина постигна втори, който обаче не успя да затвърди. До края на първия сет двете тенисистки спечелиха своите подавания, а световната номер 192 се наложи с 6:4.

Касаткина стартира втория сет с ранен пробив, с който поведе с 2:0. Последваха два пробива и спечелен гейм при свое подаване за Свитолина, която обърна събитията до 3:2, след което обаче допусна да бъде пробита от рускинята. Размяната на пробиви продължи, а в десетия гейм Елина Свитолина пропусна да затвори мача и така се стигна до тайбрек, който украинката спечели със 7:5 точки.

В друг двубой от осминафиналите на Ролан Гарос Каролина Мучова се наложи над Елина Аванесян с 6:4, 6:3 в двубой, който продлжи час и 39 минути. Чехкинята ще се изправи срещу друга рускиня на четвъртфиналите – Анастасия Павлюченкова.