Алкарас прегази и Музети на "Ролан Гарос" и вече е на 1/4-финал

Испанецът спечели лесно срещу италианския тенисист

Световният номер 1 Карлос Алкарас е на четвъртфинал на Откритото първенство на Франция, след като до момента е допуснал само един допуснат сет по пътя си до тази фаза на турнира от Големия шлем. Испанецът се наложи над Лоренцо Музети с 6:3, 6:2, 6:2 за два часа и 11 минути.

Италианецът започна с пробив още в първия сет, след което поведе с 2:0. Карлос Алкарас обаче отговори с пет последователни спечелени сета, в които реализира и два пробива. Световният номер 1 затвори първия сет при 6:3.

Карлос Алкарас стартира с пробив втория сет, но в четвъртия гейм допусна такъв от Музети, който обаче не успя да го затвърди. Така испанецът поведе с 4:2 в геймовете, след като спечели и собственото си подаване. В седмия гейм световният номер 1 пропусна два брейк пойнта, но успя да реализира третия, след което спечели и гейм на нула, за да поведе с 2:0 при сетовете.

Третият гейм не протече по по-различен начин, като Карлос Алкарас реализира два пробива и спечели всички си подавания, за да затвори мача.

Световният номер 1 ще се изправи срещу победителя от двойката Себастиан Офнер – Стефанос Циципас на четвъртфиналите на Ролан Гарос.