Реал (Сосиедад) успя да се справи с хегемона от Лига Европа Севиля (ВИДЕО)

Тимът от Сан Себастиян стигна до успех с 2:1

Реал Сосиедад завърши със стил силния сезон в Испания, побеждавайки наскоро завоювалия седмия си трофея от Лига Европа отбор на Севиля в мач от последния кръг на Ла Лига. С попаденията на Брайс Мендес и Мохамед-Али Чо хората на Иманол Алгуасил събраха 71 точки и така безпроблемно завършиха на 4-о място в крайното класиране. В него Севиля, за който вкара Ерик Ламела, остана едва 12-и с 49 точки.

На „Реале Арена“ домакините поведоха в резултата в 28-ата минута. Андер Баренечеа намери Брайс Мендес на стрелкова позиция. Офанзивният футболист си овладя топката и я прати неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Марко Дмитрович.

Точно след началото на втората част Оливер Торес стигна до една центрирана топка в наказателното поле, но ударът му рикошира в десния страничен стълб.

В 53-ата минута Алекс Ремиро направи добро спасяване, след като Севиля изпълни заучено статично положение, при което топката стигна до Мануел Себастиан, но неговият удар към лявата част на вратата бе отразен.

Минута след това стражът на баските показа котешки рефлекс, спасявайки шут на Ерик Ламела.

В 73-ата минута Александър Сьорлот подаде към Мохамед-Али Чо, който укроти топката и със страховит удар от границата на наказателното поле я закова в мрежата на гостите – 2:0.

Севиля обаче не се отказа и в 77-ата минута Сусо намери Ерик Ламела, който без да се колебае стреля и прати топката в мрежата, намалявайки изоставането на своя тим. Попадението бе преразглеждано с ВАР в продължение на 2 минути, но в крайна сметка бе признато.

До края на мача хората на Хосе Луис Мендилибар нямаха време за повече и така завършиха кампанията в Ла Лига с поражение, докато „чуриурдин“ зарадваха феновете си на „Реале Арена“ с победа.