Бетис и Валенсия не се победиха, Ла Лига се сбогува с легендарния Хоакин (ВИДЕО)

Халфът изигра своя последен мач във футбола

Сезонът в Ла Лига на стадион „Бенито Виямарин“ завърши с емоционалното сбогуване с една легенда. Хоакин Санчес сложи края на своята забележителна кариера, а Реал Бетис и Валенсия завършиха 1:1, което се оказа достатъчно за „прилепите“ да се спасят от изпадане, в този толкова турбулентен сезон за тях.

Легендата на „вердибланкос“ Хоакин Санчес започна като титуляр и записа своя рекорден 622 мач, като по този начин изравни Андони Субисарета. Двамата са футболистите с най-много изиграни мачове в Ла Лига.

Бетис поведе в резултата още в 1-ата минута, когато Хуан Миранда демонстрира страхотен поглед върху играта, намирайки Айосе Перес в наказателното поле с дръзко подаване, а ударът от движение на последения беше прецизен и попадна право в долния десен ъгъл на вратата на Гиорги Мамардашвили.

Андре Алмейда отбеляза гол във вратата на Клаудио Браво в 7-ата минута, но попадението не беше зачетено заради засада.

Айосе Перес стреля към вратата в 15-ата минута, но опитът му въобще не беше прецизен и отлетя на метри встрани от левия страничен стълб на вратата на Мамардашвили.

Самуел Лино нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле на Бетис в 19-ата минута, но Клаудио Браво го отказа с умело спасяване.

Три минути по-късно Андре Алмейда стреля към долния ляв ъгъл на вратата на Бетис от границата на наказателното поле, но това беше слаб опит, лесно спасен от Клаудио Браво.

Хави Гера връхлетя върху топката и отправи снаряд по посока на вратата на Кладио Браво в 25-ата минута, но изпрати топката на сантиметри встрани от левия страничен стълб.

Хоакин Санчес бе сменен от Родри в 61-ата минута. Легендарният футболист на Бетис си взе последно сбогом с „Бенито Виямарин“, който стана на крака, за да го изпрати.

Съдията Хавиер Алберола Рохас свири дузпа за Валенсия в 63-ата минута за игра с ръка на Гуидо Родригес в наказателното поле на домакините. Реферът разгледа ситуацията с ВАР и след това промени решението си, като отмени първоначално отсъдения от него наказателен удар.

Валенсия успя да изравни резултата в 71-ата минута, когато Нико Гонсалес пусна отличен извеждащ пас към Диего Лопес зад гърба на отбраната на Бетис. Лопес изскочи сам срещу Клаудио Браво и го преодоля, пращайки топката във вратата му за 1:1.

Валенсия завърши мача с човек по-малко, след като Юнус Муса бе изгонен с директен червен картон в 81-ата минута. Първоначално съдията Хавиер Рохас му показа само жълт картон, но след намесата на ВАР промени решението си и го изгони с директен червен картон.

Бетис завърши на шесто място с 60 точки, а Валенсия се спаси от изпадане, завършвайки шестнадесети с 42 точки.