Маями изравни серията с Денвър, въпреки 41 точки на Йокич

Победите вече са 1:1

Гейб Винсънт отбеляза 23 точки и подаде 3 асистенции за победата на Маями над Денвър със 111:108 като гост във втория мач от финалния плейоф в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Така Хийт изравниха серията на 1:1 победи.

Гостите преодоляха изоставане от осем точки в началото на четвъртия период, прекъсвайки победната серия на Нъгетс. Това бе първо домакинско поражение за Денвър от десет мача насам. Третият двубой ще се играе в сряда в Маями.

Джими Бътлър и Бам Адебайо допринесоха с по 21 точки за успеха на Хийт. Бътлър добави 4 борби и 9 асистенции, а Адебайо – 9 борби и 4 асистенции, докато Дънкан Робинсън се отчете с 10 точки от пейката.

Звездата на домакините Никола Йокич реализира 41 точки, 11 борби и 4 асистенции. Сърбинът вкара последните 6 точки в третата част, за да донесе преднина от 83:75 за Денвър, който имаше аванс от 15 точки през първото полувреме. Нъгетс бяха в серия от 11 победи, когато са имали двуцифрена преднина в мачовете от плейофите.